You are using Internet Explorer 8 (or older ...)! Therefore:
- this page will probably be displayed incorrectly,
- it's time to update or change your browser! ;)

The English version of the site has a very limited content.
To fully use waw4free, go to the Polish version.

Inni ludzie - Zostań w domu, nie wychodź z teatru

Inni ludzie - Zostań w domu, nie wychodź z teatru

theater
📅 Date: 04 April 2020, Saturday

⌚ Start time: 19:00

📌 Place: 💻 online
[English below]

Zostań w domu, nie wychodź z teatru! W czasie prac zdalnych, kwarantanny i siedzenia w domu chcemy zachęcić Was do spędzenia wieczoru ze spektaklem „Inni ludzie” w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Nasz teatr nie może gościć Was na swoich scenach, dlatego zapraszamy na jednorazowy pokaz rejestracji, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 kwietnia o godz. 19:00 w Internecie (poprzez premierę Facebook Live na fanpage'u TR Warszawa oraz na Vimeo). Nagranie z publicznością zarejestrowane 26 kwietnia 2019 roku w TR Warszawa / ATM Studio po raz pierwszy udostępnimy publicznie on-line!

Już wkrótce udostępnimy w wydarzeniu na FB link do premiery Facebook Live i Vimeo. Pod tymi linkami w sobotę o 19:00 rozpocznie się pokaz rejestracji "Innych ludzi" w reż. Grzegorza Jarzyny.
Wydarzenie na FB >> link

Spektakl będzie można zobaczyć jednorazowo, dlatego zachęcamy do spędzenia tego wieczoru z zespołem TR Warszawa.

Spektakl będzie udostępniony z polskimi i angielskimi napisami na Vimeo.

Dzięki polskim napisom spektakl będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami słuchu.

-----
INNI LUDZIE

Spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnych dramatów "Między nami dobrze jest" i „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces.

Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk. Luksusowe samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby – wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.
„Inni ludzie” to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery?
Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?
Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Spektakl ma charakter partycypacyjny, zrealizował go kolektyw, w skład którego weszli m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Kilkadziesiąt mieszkańców i mieszkanek Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, wykorzystanych w przedstawieniu.

czas trwania: 2 godz.

tekst: Dorota Masłowska
reżyseria, adaptacja, scenografia: Grzegorz Jarzyna
kostiumy i charakteryzacja: Anna Axer-Fijałkowska
zdjęcia: Radek Ładczuk
muzyka: Piotr Kurek, Krzysztof Kaliski
producent bitów, DJ/VJ live: Michał DJ B Olszański
producent bitów: Bartek Kruczyński
reżyseria dźwięku: Maciej Szymborski
przygotowanie wokalne: Arek RAS Sitarz

reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński

grafika: Adrien Cognac
animacje: Julia Nędzyńska
liternictwo: Luka Rayski
ilustracje: Maciej Chorąży
montażyści: Adrien Cognac, Piotr Czarnecki, Krzysztof Fischer, Wiktor Zmysłowski, Aleksandra Żwan
montaż dźwięku: Jerzy Szelewicz
układ choreograficzny: Paulina Przestrzelska

tłumaczenie napisów angielskich: Marek Kazmierski

kierowniczka produkcji: Karolina Pająk
asystentka reżysera: Katarzyna Gawryś
asystentka kostiumografki: Olga Mazur
asystenci kostiumografki przy realizacji teledysku: Marta Piotrowska, Janek Zagdański
inspicjent: Wojciech Sobolewski
współpraca produkcyjna: Magda Igielska
realizator światła: Kacper Stykowski
realizatorzy wideo: Łukasz Jara, Adrian Hutyriak
realizator dźwięku: Łukasz Faliński
akustyk: Miłosz Pawłowski

obsada:
Marcin Czarnik/Cezary Kosiński, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska oraz Michał DJ B Olszański

TR Warszawa bardzo dziękuje Sokołowi i Rafałowi Grobelowi za rekomendacje współpracy z twórcami polskiej sceny hip-hopowej.

TR Warszawa bardzo dziękuje za udział w nagraniach wideo:
Annie Axer-Fijałkowskiej, Klaudii Bakierze, Małgorzacie Beli, Kasi Budzyńskiej, Agacie Buzek, Magdalenie Cieleckiej, Heniowi Duszyńskiemu, Dobromirowi Dymeckiemu, Michałowi Fajbusiewiczowi, Monice Frajczyk, Paulinie Gajewskiej, Romie Gąsiorowskiej, Mateuszowi Górskiemu, Tomaszowi Karolakowi, Eli Kołtonowicz, Cezaremu Kosińskiemu, Filipowi Krupie, Grzegorzowi Laszukowi, Lechowi Łotockiemu, Oldze Mazur, Aleksandarovi Milićevićovi, Mateuszowi Nędzy, Monice Olejnik, Michałowi Olszańskiemu, Mai Ostaszewskiej, Marcie Pacholak, Sebastianowi Pawlakowi, Piotrowi Roguckiemu, Oli Rudnickiej, Teresie Rutkowskiej, Andrzejowi Sewerynowi, Pawłowi Smagale, Sokołowi, Michałowi Stanisławskiemu, Kacprowi Stykowskiemu, Krzysztofowi Wawrzonowi

TR Warszawa bardzo dziękuje za użyczenie głosu:
Krystynie Czubównie, Michałowi Nogasiowi, Jerzemu Sosnowskiemu

-----
CHCESZ WSPIERAĆ TEATR, KIEDY ZOSTAJESZ Z NAMI W DOMU?

#ZostańWDomu, nie wychodź z teatru” to akcja, zainicjowana przez zespół TR Warszawa. Jej celem jest reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną, która panuje na całym świecie. Liczba osób zainteresowanych pierwszym pokazem rejestracji spektaklu „Cząstki kobiety”, w reżyserii Kornéla Mundruczó utwierdziła nas w przekonaniu, że takie działania są bardzo potrzebne.

Dzięki pokazom on-line naszych spektakli z napisami w j. polskim i angielskim, widzki i widzowie z Polski i zagranicy będą mogli zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa. Co tydzień będziemy prezentować kolejne spektakle z naszego repertuaru. Kontynuacja pokazów pozwoli nam też na zminimalizowanie skutków pogarszającej się sytuacji finansowej i warunków życia osób związanych z kulturą w naszym teatrze.

W związku z tym, mamy do Państwa prośbę o wsparcie nas w formie “darowizny na cele statutowe”. Darowizna jest wyrazem uznania dla zespołu, aktorek i aktorów TR Warszawa oraz wsparcia dla teatru i jego działalności, a jej wysokość jest zupełnie dowolna.

Dla chętnych podajemy numer konta, w tytule przelewu prosimy wpisać „darowizna na cele statutowe TR Warszawa”
Bank PEKAO S.A.
31 1240 1037 1111 0010 3134 2440

Pozdrawiamy i do zobaczenia na spektaklach TR Warszawa!

-----------------------
🇬🇧

Stay at home, don't leave the theater! During the time of remote work, quarantine and sitting at home, we want to invite you to spend the evening with the spectacle "Other People" directed by Grzegorz Jarzyna.

Our theater cannot host you on its stages, which is why we invite you to a one-time presentation of the video from the perfromance that will take place this Saturday, April 4th at 7 PM.

Soon we will provide a link on FB event page to the Premiere of Facebook Live video and Vimeo in this event. Using those links you can watch the show on Saturday at 7 PM.
Event on FB >> link

The presentation of "Other People" directed by Grzegorz Jarzyna is a part of the action "Stay at home, do not leave the theater!". We hope to invite you soon to view more titles from the TR Warsaw repertoire.

English and Polish closed captions available on Vimeo (link will be provided here later this week).

-----
OTHER PEOPLE

The script of 'Other People' directed by Grzegorz Jarzyna is based on a brilliant hip-hop poem by Dorota Masłowska, one of the most important Polish writers of the young generation, known from the bestsellers 'White and Red' and 'The Queen’s Peacock' and the famous drama 'No Matter How Hard We Tried' (co-production of TR Warszawa and Schaubühne Berlin, 2009). Other People is being prepared by an artistic collective consisting of TR Warszawa ensemble, composers, Warsaw based hip-hop artists, graphic designers, animators, visual and video artists.

The place of action and the hero of this urban anti-ballade is Warsaw, a smog-drenched metropolis, fueled by drugs and cheap wine. A city that attracts careerists and losers, artists and corporate employees, students and dealers, promising illusive happiness and counterfeit success. 'Other People' is an attempt to portray late capitalism and problems caused by it: economic and social inequalities, the frustration of young generation, and growing nationalism. It is a story of a dysfunctional, divided community which is bursting with prejudice and hatred from the inside.

Can we cross the class barriers?
Can we break the information bubble and understand the Others – those who think differently, have a different system of values, different language and taste?
Besides access to the Internet, do we have anything else in common?

duration: 2 h

text: Dorota Masłowska
direction, adaptation, set design: Grzegorz Jarzyna
costumes and make up: Anna Axer-Fijałkowska
cinematography: Radek Ładczuk
music: Piotr Kurek, Krzysztof Kaliski
beats producer, DJ/VJ live: Michał DJ B Olszański
beats producer: Bartek Kruczyński
sound director: Maciej Szymborski
vocal training: Arek RAS Sitarz

light design: Aleksandr Prowaliński

graphic designer: Adrien Cognac
animations: Julia Nędzyńska
lettering: Luka Rayski
ilustrations: Maciej Chorąży
video editing: Adrien Cognac, Piotr Czarnecki, Krzysztof Fischer, Wiktor Zmysłowski, Aleksandra Żwan
sound editing: Jerzy Szelewicz
choreography: Paulina Przestrzelska

English surtitles: Marek Kazmierski

production manager: Karolina Pająk
director's assistant: Katarzyna Gawryś
costumographer's assistant: Olga Mazur
costumographer's assistant (video): Marta Piotrowska, Janek Zagdański
stage manager: Wojciech Sobolewski
production (coopertion): Magda Igielska
light engineer: Kacper Stykowski
video engineer: Łukasz Jara, Adrian Hutyriak
sound engineer: Łukasz Faliński
acoustician: Miłosz Pawłowski

cast:
Marcin Czarnik/Cezary Kosiński, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska oraz Michał DJ B Olszański

TR Warszawa would like to thank for taking part in the video to:
Anna Axer-Fijałkowska, Klaudia Bakier, Małgorzata Bela, Katarzyna Budzyńska, Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Henio Duszyński, Dobromir Dymecki, Michał Fajbusiewicz, Monika Frajczyk, Paulina Gajewska, Roma Gąsiorowska, Mateusz Górski, Tomasz Karolak, Ela Kołtonowicz, Cezary Kosiński, Filip Krupa, Grzegorz Laszuk, Lech Łotocki, Olga Mazur, Aleksander Milićević, Mateusz Nędza, Monika Olejnik, Michał Olszański, Maja Ostaszewska, Marta Pacholak, Sebastian Pawlak, Piotr Rogucki, Ola Rudnicka, Teresa Rutkowska, Andrzej Seweryn, Paweł Smagała, Sokół, Michał Stanisławski, Kacper Stykowski, Krzysztof Wawrzon

TR Warszawa would like to thank for voiceover to:
Krystyna Czubówna, Michał Nogaś, Jerzy Sosnowski