Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tydzień Seniora na Ursynowie

Tydzień Seniora na Ursynowie
📅 Data rozpoczęcia: niedziela, 12 listopada 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: poniedziałek, 20 listopada 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, Komisji Edukacji Narodowej 61 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


- 12 listopada, godz. 17.00, Recital TokSzok JOANNA BARTEL, Dom Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 8 listopada od godz. 18.00.
Znana z niezwykłego poczucia humoru i uwielbiana przez wszystkich artystka kabaretowa. Podbiła serca widzów swoim własnym, niepowtarzalnym stylem. Potrafi żartować ze wszystkiego. Ma takie nieograniczone pokłady siły komicznej i energii twórczej, że przyciąga do siebie jak magnes szeroką publiczność, wywołując uśmiech na twarzach nawet największych ponuraków, przez co wciąga ich do wesołej i aktywnej zabawy.

Artystka nazywa swój występ „Tok-szok” i trzeba przyznać, że dla widza to naprawdę jest szok, spowodowany zbyt dużą, jednorazową dawką humoru, dygresji, piosenki i dowcipu. Ogromny talent popularnej „Andzi”, wrodzony wdzięk i luz w obcowaniu z publicznością oraz szereg pikantnie dobranych, niekonwencjonalnych żartów daje wybuchową mieszankę śmiechu. A jakby ktoś się nudził lub nie zrozumiał dowcipów może posłuchać sobie piosenek w jej wykonaniu.
Jest również świetną aktorką, pojawia się od czasu do czasu, lecz nie za często, w filmach. W 2005 roku zagrała w filmie fabularnym „Skazany na bluesa”, który był biografią znanego muzyka Ryszarda Riedla, a Joanna zagrała jego matkę. Wcześniej były filmy: 1987 „Sławna jak Sarajewo”, 1986 „Komedianci z wczorajszej ulicy”, 1982 „Alice”, 1981″Białe tango”. Jak do tej pory jej największą filmową kreacją jest rola Andzi Dworniok w komediowym serialu TVP2 „Święta wojna” emitowanym nieprzerwanie od 1999 roku. Obecnie możemy także oglądać ją takich produkcjach telewizyjnych jak „Śmiechu warte” czy „Rozmowy w toku -Babiniec”.

---------

- 12 listopada, godz. 18.00, W STARYM KINIE ZE STANISŁAWEM JANICKIM, Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 8 listopada od godz. 18.00.
Pokaz filmu niemego z udziałem:
Karolina Ciwis (sopran) – Halka
Tomasz Madej (tenor) – Jontek
Monika Kolasińska – fortepian
HALKA, reż. Juliusz Gardan, (Polska, 1937)

Halka (Liliana Zielińska) żyje ze swoją matką chrzestną (Seweryna Broniszówna) w skromnej, góralskiej chacie. Pewnego dnia do wioski przyjeżdża panicz Janusz (Witold Zacharewicz), żeby objąć swój dziedziczny majątek. Halka zakochuje się bez pamięci w przystojnym młodzieńcu, który obiecuje jej wieczną miłość i małżeństwo. Niebawem w majątku pojawia się matka Janusza (Leokadia Pancewiczowa) informując go, że są zrujnowani, a jedynym ratunkiem jest ożenek z Zofią (Janina Wilczówna), córką bogatego stolnika. Niebawem wyjeżdżają. Cała wioska odwraca się od brzemiennej Halki, wspiera ją jedynie Jontek (Władysław Ladis-Kiepura), którego uczuciem niegdyś wzgardziła. Nie mogąc doczekać się powrotu ukochanego postanawia wyruszyć do miasta, gdzie dowiaduje się o zaręczynach Janusza. Zrozpaczona wraca do wioski i tu spotyka ją kolejny cios…

---------

- 13, 14, 15 listopada, godz. 13.00 WYCIECZKI LEGENDARNE KNAJPY PRL-u. Przejazd zabytkowym autobusem tzw. „Ogórkiem” z przewodnikiem po Warszawie na trasie Urząd Dzielnicy Ursynów – Jaś & Małgosia – Kameralna – W oparach absurdu – Urząd Dzielnicy Ursynów.Zapisy na wycieczkę: 9 i 10 listopada w godz. 9.00–15.00 pod nr. tel. 22 443 71 29. Jedna osoba może zgłosić do udziału w wycieczce maksymalnie dwie osoby.
Przejazd zabytkowym autobusem tzw. „Ogórkiem” z przewodnikiem po Warszawie na trasie: Urząd Dzielnicy Ursynów – Jaś & Małgosia – Kameralna – W oparach absurdu – Urząd Dzielnicy Ursynów.

---------

- 13 listopada, godz. 18.00, projekcja filmu PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ, reż. Eleanor Coppola (USA, 2017), MULTIKINO Ursynów, al. KEN 60. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 12 listopada w godz. 14.00–16.00.
Eleanor Coppola – żona Francisa i matka Sofii – dała światu pocztówkę idealną: francuska kuchnia, obyczaj, historia, sztuka ściśnięte w zgrabną kompozycję i pokolorowane pastelami. Wiemy przecież, że podobne rzeczy – z lepszym lub gorszym skutkiem – robi Woody Allen, ale u niego część kasy idzie na kilkadziesiąt malowniczych ujęć, a resztę ładuje się w historię i bohaterów. U Coppoli kolejność jest odwrotna: to fabuła – w zasadzie: fabułeczka – ma być pretekstem do budowy hiperrealistycznego wizerunku Francji (Filmweb).

---------

- 14 listopada, godz. 18.00, Projekcja filmu W STARYM DOBRYM STYLU reż. Zach Braff, (USA, 2017), MULTIKINO Ursynów, al. KEN 60. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 13 listopada w godz. 14.00–16.00
Sednem „W starym, dobrym stylu” jest widzowska wygoda i frajda. Frajda przebywania w towarzystwie aktorów, którzy mimo ósmego krzyżyka na karku – a może właśnie dzięki niemu –czują się w swoich skórach niezwykle komfortowo. Którzy nic już nie muszą i tym „nicniemuszeniem” uspokajają, dając nadzieję, że są zalety podeszłego wieku. Frajda obcowania z czymś znanym na pamięć, ale pewnym i świadomym siebie. Efekt? Heist movie jak się patrzy: z nerwówką przygotowań, skoku i policyjnej pogoni. Komedia jak trzeba: z chemią między bohaterami, żartami, które bawią, oraz ciepłym przesłaniem. Bez napinki i sprawnie. (Filmweb).

---------

- 15 listopad, godz. 18.00, Projekcja filmu POWIERNIK KRÓLOWEJ reż. Stephen Frears (USA, Wlk. Brytania, 2017), MULTIKINO Ursynów, al. KEN 60. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 14 listopada w godz. 14.00–16.00.
Wielka polityka i małe tęsknoty. Rozliczenie z kolonialną przeszłością Królestwa oraz słodko-gorzka opowieść o mankamentach życia na świeczniku. Zderzenie dwóch kultur i refleksja (jakże aktualna!) nad stosunkiem zachodniej Europy do świata islamu. „Powiernik królowej” wypada najlepiej, gdy drwi sobie z nadętej dworskiej etykiety, a także zagląda za parawan mitu o Wiktorii, której panowanie uważa się za złoty okres imperium brytyjskiego. Przedstawiając arystokratyczny mikroświat, Frears jest w swoim żywiole. Raz rozbraja ironicznym humorem, kiedy indziej zaskakuje celną obserwacją obyczajową. Początkowo komitywa bohaterów ma w sobie coś z relacji matki i syna, uczennicy i mistrza. W pewnym momencie można jednak odnieść wrażenie, że obrastający w piórka Abdul zostaje zepchnięty na bok, stając się niemalże marionetką w rozgrywce Wiktorii z dworem. (Filmweb).

---------

- 16 listopada, godz. 18.00, Projekcja filmu OSTATNIE TANGO reż. German Kral (Argentyna, Niemcy, 2015), Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 8 listopada od godz. 18.00.
María Nieves Rego i Juan Carlos Copes – większości osób nazwiska te nic nie mówią. Co innego, jeśli jesteście Argentyńczykami lub interesujecie się tangiem. Wtedy Rego i Copes wypowiadacie zapewne z równie nabożną czcią, co imię Jezusa Chrystusa. Są to bowiem żywe legendy tańca, bogowie parkietu, niesamowite osobowości, które przez kilka dekad zachwycały swoimi popisami widownię na całym świecie. Nie powinno więc dziwić to, że German Kral, który ma już na swoim koncie dokument o tangu „El último aplauso”, postanowił nakręcić film o ich życiu.
„Ostatnie tango” nie jest jednak typowym dokumentem biograficznym. Życiorysy Rego i Copesa wykorzystywane są przez reżysera, by opowiedzieć o samym tańcu. Tango jest siłą ożywiającą obrazy, jest nicią, na którą nanizane są fakty z bogatego życia pary. Sama konstrukcja dokumentu przywodzi na myśl kroki i taneczne piruety. Ekran pulsuje paradoksami, które zamiast prowadzić do chaosu, dokonują transgresji materii. Dokument Krala pokazuje, że tango jest symulatorem życia. To, co dziś można osiągnąć, grając w „Second Life” czy „Simsy” lub korzystając z serwisów społecznościowych, Argentyńczycy odnajdywali na parkiecie, w objęciach partnera/partnerki, przy wtórze charakterystycznej muzyki.

---------

- 16 listopada, godz. 19.00, Koncert SZANUJMY WSPOMNIENIA zespół SKALDOWIE, MULTIKINO Ursynów, al. KEN 60.
Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na koncert zespołu Skaldowie:
w dniach 8–12 listopada wyślij zgłoszenie na adres kino.kultura@ursynow.pl,
W tytule e-maila wpisz SKALDOWIE oraz swoje NAZWISKO i IMIĘ.
lub
w dniach 8–10 listopada w godz. 8.00–16.00 przyjdź do Punktu Informacji w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61) i wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 13 listopada otrzymasz e-mail lub sms z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną pełnoletnią osobę.
Nie zostałeś wylosowany? 16 listopada sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od godz. 9.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 16 listopada w godz. 17.00–19.00 w Urzędzie Dzielnicy.

---------

- 17 listopada, godz. 19.00, Wieczór autorski JACEK FEDOROWICZ spotkanie z książką W zasadzie tak; URSYNOTEKA Wypożyczalnia Nr 139, al. KEN 21. Wstęp wolny.
W okresie PRLu Jacek Fedorowicz był znany przede wszystkim z kultowego „Dziennika Telewizyjnego”, ale prowadził on także cykl audycji „Poradni Zdrowia Psychicznego” w programie III Polskiego Radia. „W zasadzie tak” to zbiór jego felietonów opartych na tych audycjach, który po raz pierwszy został wydany w 1975 roku. Był to podobno największy antykomunistyczny bestseller wydany za pieniądze komunistów i rzeczywiście lektura obnażała absurdy funkcjonowania państwa i społeczeństwa, ale o panującej ówcześnie władzy nie było w niej ani słowa, więc być może dlatego przymknięto na nią oko. Niedawno książka została wznowiona, dzięki czemu mogą ją poznać młodszy czytelnicy, a starsi przypomnieć sobie tę publikację i dawne czasy.

---------

- 17 listopada godz. 19.00, Koncert Jubileuszowy ALOSZA AWDIEJEW Kazimierz Adamczyk, Marek Piątek, Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 15 listopada od godz. 18.00.
Alosza Awdiejew, wraz z nieodłączną dwójką znakomitych gitarzystów, zaprasza na Koncert Jubileuszowy! A że jubileusze to znakomita okazja do spotkań oraz podsumowań w uroczystym, ale pogodnym nastroju, można liczyć na wyjątkową atmosferę koncertu.
Alosza Awdiejew cieszy się ogromną popularnością. To człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r.
Postać profesora i artysty Aleksego Awdiejewa jest szeroko podziwiana i szanowana. Na pewno dzieje się tak za sprawą jego szczególnej postawy – pełnej optymizmu i krzewiącej pozytywne wartości i emocje.
W programie: rosyjskie romanse, klezmerskie i cygańskie motywy, ballady Okudżawy i Wysockiego oraz nowości, a „pomiędzy” – pełna humoru konferansjerka mistrza Aloszy.

---------

- 18 listopada, godz. 17.00, Recital i spotkanie z aktorem WOJCIECH MACHNICKI
Kobieta i mężczyzna w kabarecie międzywojnia; URSYNOTEKA Wypożyczalnia Nr 34, ul. 6 sierpnia 23. Wstęp wolny.
Aktor teatralny i filmowy, bierze także udział w przedstawieniach i koncertach muzycznych jako aktor śpiewający. Ma w dorobku ponad 50 ról teatralnych oraz ponad 40 filmowych i telewizyjnych. Od początku kariery zawodowej jest również aktorem dubbingowym z dorobkiem kilkuset ról. Często także występował w Teatrze Polskiego Radia.
Współpracował między innymi z takimi reżyserami jak: Erwin Axer, Barbara Borys-Damięcka, Maciej Englert, Agnieszka Holland, Gustaw Holoubek, Andrzej Kostenko, Olga Lipińska, Tadeusz Łomnicki, Roman Polański, Steven Spielberg, Maciej Wojtyszko, Janusz Zaorski, Patryk Vega.
Aktualnie zobaczyć go można w filmach „Służby specjalne” oraz „Pitbull. Nowe porządki” w reżyserii Patryka Vegi.

---------

- 18 listopada, godz. 18.00, Koncert WODZIREJ WARSZAWSKI czyli DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR Zbigniew Rymarz oraz Beata Romanowska, Hanna Chmielewska, Marek Ravski, Chór Słodka Czwórka; Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3.
Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 15 listopada od godz. 18.00.
Program koncertu osnuty jest na historii życia i twórczości Zbigniewa Rymarza, który w tym roku obchodzi rocznicę 70 lat pracy artystycznej oraz kończy 90 lat.

Pianista, kompozytor, reżyser, kolekcjoner wszystkiego, co związane jest z muzyką, filmem i teatrem. Chodząca encyklopedia polskiego kabaretu i przedwojennego kina. W latach 50-tych ubiegłego stulecia gwiazdor i współtwórca słynnego telewizyjnego Teatrzyku dla dzieci „Wiolinek”. Wielki społecznik i działacz ZASP-u.

---------

- 19 listopada, godz. 18.00, W STARYM KINIE ZE STANISŁAWEM JANICKIM Pokaz filmu TRZY SERCA reż. Michał Waszyński (Polska, 1939), Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14
W majątku Prudy panuje wielka radość. Hrabina Tyniecka ( Leokadia Pancewiczowa) została szczęśliwą mamą Goga (Aleksander Żabczyński), stan zdrowia nie pozwala jej jednak samodzielnie karmić maleństwa. Ponieważ w tym samym czasie Michalina (Zofia Lindorf), żona lokaja Aleksandra Zudry (Tadeusz Białoszczyński) również powiła chłopca, zostaje mamką panicza. Gdy okazuje się, że życie małego Maciusia, synka Zudrów jest zagrożone, Michalina postanawia zamienić dzieci, które są do siebie łudząco podobne. Gogo, Maciuś, który wrócił do zdrowia oraz ich rówieśnica Kasia, córka przedwcześnie zmarłej przyjaciółki hrabiny, wychowują się razem, spędzając czas na wspólnych zabawach. Niebawem Gogo wyjeżdża za granicę do szkoły. Po wieloletniej nieobecności wraca do majątku, zakochuje się w pięknej Kasi (Elżbieta Barszczewska) i niedługo odbywa się ich ślub. W tym czasie umiera Michalina, wyznając na łożu śmierci całą prawdę o zamianie dzieci. Maciek odzyskuje tytuł i majątek a Gogo, który wszystko traci, wyjeżdża z Kasią, która w tej trudnej chwili go nie opuszcza, do Warszawy. Jest to czas ciężkiej próby dla całej trójki…

---------

- 20 listopada, godz. 19.00, Spektakl muzyczny BODO CAFE, MULTIKINO Ursynów, al. KEN 60. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 18 listopada w godz. 11.00–13.00.
Scenariusz: Witold Pelka
Reżyseria: Magdalena Gnatowska
Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kołodziej
Aranże: Krzysztof Kołodziej, Agnieszka Śliwińska, TangoStan Quintet
Choreografie i ruch sceniczny: Nadia MazurWykonawcy:
Ewelina Sobczyk – sopran / rola aktorska
Katarzyna Konieczna – sopran / rola aktorska
Łukasz Kostka – baryton / rola aktorska
Patryk Pawlak – rola aktorska
Nadia Mazur – taniecPiotr Kucharz – kontrabas / rola aktorska
Agnieszka Dancewicz – skrzypce
Karol Grzeszczuk – akordeon
Justyna Służalec – fortepian
Emilia Krzyżanowska – fortepian
Krzysztof Kołodziej – gitara

“Bodo Café” to barwne i rozśpiewane widowisko, które zabiera publiczność do epoki piosenek z duszą i charakterem. Łączy znane i lubiane piosenki filmowe z lat 30-tych poprzedniego stulecia oraz porywającą muzykę na żywo z pełną wdzięku, komediową historyjką miłosną.
Spektakl muzyczny “Bodo Café” przenosi publiczność do międzywojennej Warszawy, by przypomnieć atmosferę ówczesnych kabaretów i teatrów rewiowych oraz brzmienie dawnych przebojów srebrnego ekranu.
Spektakl został nagrodzony “Złotym Liściem Retro 2016” w kategorii “Najlepszy spektakl”.
Piosenki filmowe Eugeniusza Bodo składają się na opowieść o kochliwym i niezmiernie przy tym roztargnionym Zygmusiu. Główny bohater zjawiając się w Bodo Café wpada w sam środek miłosnej awantury i uruchamia lawinę komicznych zdarzeń.
Jedynie w Bodo Café można spotkać wszechwiedzącego kelnera i ognista tancerkę flamenco wraz z szeregiem barwnych postaci rodem z przedwojennych kabaretów, posłuchać najpiękniejszych sentymentalnych piosenek i przeżyć jedyną w swoim rodzaju terapię przez …TANGO!
Postacią, wokół której zbudowano repertuar tego niecodziennego spektaklu jest Eugeniusz Bodo – kultowa gwiazda przedwojennych filmów, teatru i estrady. Aktor-amant o czarującym uśmiechu i ujmującym sposobie bycia, obiekt westchnień dam sprzed ośmiu dekad.
Znakomici artyści – śpiewacy oraz zespół TangoStan Quintet, sięgają do przebojów filmowych i rewiowych wykonywanych przez największe gwiazdy 20-lecia międzywojennego. Przypominają znane tanga, foxtroty, walczyki; szlagiery takie jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sex appeal” czy „Zimny drań”, którym Bodo dał nieśmiertelność.
“Bodo Café” stanowi pomost do świata znanego z trzeszczących płyt i rozmigotanych, czarno-białych filmów, zapewniając publiczności wyśmienitą rozrywkę.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: film koncert spotkanie teatr inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧