Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

SZKLISTE CIAŁO ŚWIATA SZTUKI. Dyskusja

SZKLISTE CIAŁO ŚWIATA SZTUKI. Dyskusja
📅 Data: środa, 20 marca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Plac Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wydarzenie towarzyszące wystawie Na końcu spojrzenia. Dyskusja z udziałem Andrzeja Tobisa i Mikołaja Szpaczyńskiego

prowadzenie: Izabela Łęska

Co oznacza być widocznym na polu sztuki i w jaki sposób tę widoczność zdobyć? W jaki sposób można ją zwiększać i jaką rolę pełnią w tym media społecznościowe? W jaki sposób studenci akademii sztuk pięknych przygotowywani są do funkcjonowania poza szkołą i dlaczego jedni potrafią stać się widoczni, a inni nie? Jak to się dzieje, że niektórzy uparcie pozostają niewidoczni? Czy istnieje jeden scenariusz kariery artystycznej i czym trzeba się wykazać, aby swoją karierą umiejętnie pokierować? Jakie umiejętności są potrzebne, by dobrze funkcjonować w polu sztuki? Czy szkoły artystyczne zapewniają odpowiednie do tego przygotowanie? Czy sami artyści potrafią wykazać się kreatywnością w działaniach PR-owych? Czy jednostki potrafią zaskoczyć świat sztuki i wywrócić istniejący system do góry nogami? Czy szybko osiągnięta widoczność na polu sztuki jest zawsze dobra i czy jesteśmy w stanie ją długo utrzymać? Czy to dobrze mieć widocznego pedagoga? Czy jego wpływ może być zbyt silny? Co się dzieje ze sztuką, kiedy staje się widoczna? Czy widoczność może szkodzić artystom, projektom artystycznym oraz instytucjom kultury? Jak wyglądają fizyczne aspekty pracy artystycznej i ile w nich niewidoczności? Czy w sztuce jest więcej widoczności czy niewidoczności? Czy sztuka zawsze musi być widoczna? Czy w sztuce chodzi o uwidacznianie? Jacy artyści posługują się kategoriami niewidoczności, w jakim kontekście i co z tego wynika? Czy sztuka zawsze rządzi się transparentnymi mechanizmami i czy istnieją w jej obrębie granice zachowań moralnych i niemoralnych? Czy artyści są częściej rekomendowani i zapraszani do instytucji ze względu na talent czy znajomości? Kto aktualnie jest gwiazdą mainstreamu, a kto funkcjonuje jako ciemna materia sztuki?

Izabela Łęska — artystka wizualna, zajmuje się grafiką, obiektami i tekstem. Absolwentka grafiki warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2013). Studiowała również w Ecole Superieure d’Art de Clermont Metropole (Clermont-Ferrand, Francja).Obecnie doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Andrzej Tobis — zajmuje się malarstwem i fotografią. Od 2006 roku prowadzi projekt A–Z (Gabloty edukacyjne). Absolwent i wykładowca (profesor nadzwyczajny) Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie prowadzi pracownię malarstwa.

Mikołaj Szpaczyński — malarz, autor filmów i obiektów. Absolwent malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2017), obecnie doktorant na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

--
fot. Weronika Wysocka

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę