Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Noc Muzeów 2019 - „Improwizacje"

Noc Muzeów 2019 - „Improwizacje"
📅 Data: sobota, 18 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Państwowe Ognisko Artystyczne ul.Nowolipki 9b (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach Nocy Muzeów – 18 maja 2019 r. o godz. 20:00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa pt. „Kotary" Marcina Kozłowskiego, a o godz. 21:00 na 3-częściowy koncert wizualno-muzyczny Anny Jędrzejewskiej (fortepian) wraz z Jędrzejem Łagodzińskim (saksofon) złożony z projektów: "Cognitive recycling", "Video score" i swobodnej improwizacji.

Marcin Kozłowski – w swojej twórczości zajmuje się problemem ludzkiej egzystencji, wskazując na dwoistą naturę jej istnienia. W latach 2008–2013 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kolejno w pracowniach profesorów: Andrzeja Rysińskiego, Jarosława Modzelewskiego i Wojciecha Cieśniewskiego. W 2013 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem rektorskim, zrealizowany pod kierunkiem prof. Wojciecha Cieśniewskiego. Aneks do dyplomu przygotował w Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego prof. Edwarda Tarkowskiego. Jest asystentem na rodzimym wydziale w Pracowni Rysunku u prof. Joanny Gołaszewskiej.

Anna Jędrzejewska – pianistka, kompozytorka, reżyserka i autorka projektów multimedialnych, takich jak instalacja, czy multimedialne widowisko. Jędrzejewska jest jedną z najbardziej synkretycznych polskich artystek. Jej projekty można określić jako sztukę intuicyjną, opartą na improwizacji i współczesnych zdobyczach sztuki europejskiej. Łączy muzykę, multimedia i elektronikę. Kompozycje Jędrzejewskiej oscylują wokół improwizacji muzycznej i sztuki eksperymentalnej. Jest autorką "Mindful Improvistation”. Jest to praktyka improwizacji, wymagająca dyscypliny umysłowej, która wiąże się z psychologią i neurokognitywizmem.

Saksofonista Jędrzej Łagodziński jest przedstawicielem jednej z najciekawszych polskich scen jazzowych na emigracji - muzyk studiował w kopenhaskim Rytmisk Musikkonservatorium. Wraz z innymi muzykami ze skandynawskiej uczelni Łagodziński nagrywa entuzjastycznie przyjmowane płyty z zespołami takimi jak Pimpono Ensemble, The Love And Beauty Seekers, LOVE czy Franciszek Pospieszalski Sextet. Jest też wydawcą Love & Beauty Music. Łagodziński chętnie łączy swobodną improwizację z długimi formami kompozycyjnymi. Zafascynowany spirytualną odmianą jazzu, ma na koncie mordercze czterogodzinne koncerty na saksofon solo.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę