Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pałac Kultury i Nauki i jego otoczenie

Pałac Kultury i Nauki i jego otoczenie
📅 Data: wtorek, 17 września 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pałac Kultury i Nauki w 2015 roku skończył 60 lat. Pomimo swojego dojrzałego wieku, budynek i jego otoczenie wzbudzają wciąż mnóstwo emocji. Decyzja o jego budowie miała podłoże polityczne. Mimo że bazą do projektu PKiN był zrealizowany wcześniej w Moskwie budynek Uniwersytetu Moskiewskiego, architekt Lew Rudniew wraz z grupą współpracowników wykonał obszerną pracę analityczną dotyczącą form polskiej architektury, by oddać ducha polskiego narodu w swoim monumentalnym dziele. Jaka jest geneza bryły architektonicznej Pałacu? Jakich inspiracji, zaklętych w tej historycznej i symbolicznej dla Warszawy bryle, można się doszukać? O charakterystycznych cechach i genezie architektury oraz otoczeniu i założeniach urbanistycznych okolic Pałacu Kultury i Nauki opowie prof. Waldemar Baraniewski, wieloletni badacz PKiN, autor książki „Pałac w Warszawie” wydanej w 2014 r.

prof. ASP dr hab. Waldemar Baraniewski, historyk sztuki, absolwent Instytutu Historii Sztuki UW, doktoryzował się (1987) i habilitował (2001) w macierzystej uczelni, gdzie jako profesor pracował do 2013 r. Od października 2013 profesor na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi badania nad sztuką powszechną i polską XIX i XX wieku. Krytyk i kurator wystaw. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk. Współzałożyciel i członek Rady Naukowej Fundacji ARS AURO PRIOR i Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej. Członek Rady Naukowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Sztuki w Łodzi.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Realizacja: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak.
Partner: Oddział Warszawski SARP
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧