Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak wspierać chorych na Alzheimera lub inne choroby otępienne

Jak wspierać chorych na Alzheimera lub inne choroby otępienne
📅 Data: poniedziałek, 25 maja 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Webinarium psychoedukacyjne dla opiekunów osób chorujących na Alzheimera i inne zaburzenia otępienne.

Miejsce: Facebook Live - transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu >> link
Poniedziałek 25 maja, g. 17:00-18:30

Celem spotkania będzie WYMIANA DOŚWIADCZEŃ OPIEKUNÓW osób chorujących na Alzheimera oraz inne zaburzenia otępienne, szczególnie osób starszych. Wspólnie przyjrzymy się typowym objawom i wynikających z nich trudnościom a także możliwościom wsparcia chorego i jego bliskich na różnych etapach choroby. Uwzględnione zostaną także aktualne trudności wynikające ze stanu epidemii COWID-19.

Spotkanie rozpocznie się podzieleniem się doświadczeniem przez prowadzącą a następnie będzie możliwość wymiany doświadczeń i zadawania pytań za pomocą czatu. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa i gotowości do podzielenia się także własnymi przeżyciami.

Do udziału zapraszamy rodziny osób z doświadczeniem choroby Alzheimera oraz innych zaburzeń otępiennych, jak i wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie radzenia sobie w trudnych sytuacjach zdrowotnych, w których nasi bliscy (członkowie rodziny, przyjaciele, sąsiedzi) dotknięci zostają wynikłymi z chorób i zaburzeń trudnościami poznawczymi, komunikacyjnymi czy emocjonalnymi, znacząco utrudniającymi realizacje wydawałoby się oczywistych zadań codziennych.

W Polsce chorobą Alzheimera dotkniętych jest ponad 350 tysięcy osób. Zapada na nią 15% osób w wieku emerytalnym (65+) i procent ten stale rośnie. Naukowcy nie mają jeszcze zgody do do jej przyczyn, ale wiemy, że powoduje postępujące i nie dające się cofnąć zaburzenia pamięci, orientacji, rozumienia, liczenia, mowy czy oceny sytuacji. Osoby nią dotknięte mogą nie poznawać członków rodziny, nie kontrolować funkcji fizjologicznych, zapominać o gotującej się w czajniku wodzie, gubić się we własnym pokoju, ostatecznie tracą pamięć o tym, kim są. Rolę opiekunów nad osobami chorującymi na Alzheimera przejmują często ich dorosłe dzieci lub partnerzy i w tym sensie jest to choroba całej rodziny, czy szerzej – całego środowiska lokalnego (w Polsce ponad 90% osób chorujących na Alzheimera mieszka w domu). Dlatego też liczba osób, na którą choroby otępienne, w szczególności zaś Alzheimer, mają wpływ, jest w rzeczywistości znacząco wyższa. W tej sytuacji tworzenie sieci wsparcia (formalnych i nieformalnych) umożliwiającej wymianę doświadczeń i zapewniających psychoedukacje wydaje się naturalną koniecznością.

---
Monika Bełdowska
Opiekuje się mamą chorującą od ponad 15 lat na chorobę Alzheimera.
Zawodowo zajmuje sie z osobami i grupami w sytuacji zmiany życiowej i zawodowej, jako trenerka umiejętności psychospołecznych i psychoterapeutka. Prowadzi psychoterapię par i rodzin oraz osób dorosłych. Pracuje psychoedukacyjnie z osobami po kryzysach psychiczych oraz profesjonalistami wspierających ich zdrowienie w środowisku.

---
Działanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Urzędu Dzielnicy Mokotów - DZIĘKUJEMY!
---
Fot. Cristian Newman (źródło: Unsplash)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧