Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Groźne rasy psów

Groźne rasy psów

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu marzył o czworonogim przyjacielu, jakim jest pies. Na świecie istnieje ponad kilkadziesiąt różnych ras piesków. Jedne są bardzo łagodne i przyjazne względem człowieka. Jednak są też takie, do których powinno podchodzić się z dużą rozwagą, bo uważane są za groźne i bardzo agresywne. Jednymi z takich ras są między innymi Amstaff, Rottweiler, Dog Niemiecki, Dog Argentyński czy Amerykański Pitbullterier.

Rasy uznawane za groźne 

Bardzo często rasy te uznawane są za groźne z powodu wielkości dość groźnego wyglądu czy złego wychowania co kończy się bardzo często tym, że pies staje się agresywny. Spróbujmy przyjrzeć się tym pięciu rasom i pokrótce je scharakteryzować: 

Amstaff

Zobacz: https://zwierzaki.pl/amstaff

Tak naprawdę pełna nazwa tej rasy to American staffordshire terrier potocznie nazywany Amstaffem. Jeśli już zaczynamy temat, tej rasy psów to zacznijmy od tego, że psy tej rasy charakteryzują się bardzo umięśnionymi nogami, które są bardzo silne, jednak bardzo krótkie, przez co pies wygląda groźnie i niebezpiecznie. Sylwetka tej rasy jest z lekka wydłużona, natomiast tył wraz z ogonem jest osadzony nisko. Dodatkowo jego klatka piersiowa jest bardzo szeroka. Natomiast głowa jest bardzo szeroka, z bardzo widoczną szczęką, jego oczy są czarne jak węgiel tak samo, jak nos. Dlatego ludzie automatycznie odchodzą jak najdalej od niego ze strachu wzbudzonym samym wyglądem psa. Suczka jest trochę mniejsza względem samca. Waga dorosłego zdrowego psa powinna wynosić do 40 kg. Pies ten potrzebuje dużo ruchu, odpowiedniej diety, jak i odpowiedniego wychowania już od samego szczeniaka. Jeśli pies zostanie dobrze wychowany, nie powinien sprawić, żadnego problemu.

Rottweiler

Zobacz: https://zwierzaki.pl/rottweiler

Psy rasy Rottweiler uznawane są za drugą najgroźniejszą rasę na świecie (zaraz za Amstaffem). Bardzo często wykorzystywane były do pracy z bydłem czy jako pies pociągowy. W tym momencie najczęściej służą w wojsku czy policji. Waga dobrze zadbanego Rottweilera powinna wynosić do 50 kilogramów, przez co nie są zaliczane do najmniejszych psów. Suka jest nieco mniejsza od psa. Najczęściej występują w kolorze czarnym z charakterystycznymi brązowymi plamami. Mają czarne oczy i są bardzo masywnymi psami, przez co nie nadają się dla każdego. Źle wychowany pies staje się bardzo agresywny i nie do opanowania. Tak więc właściciel musi okazywać oznaki dominacji i nie może pokazać, że choć w małym stopniu, boi się swojego psa, ponieważ bardzo szybko zostanie to wykorzystane przez psa.

Dog Niemiecki

Zobacz: https://zwierzaki.pl/dog-niemiecki

Jest to rasa psa z tej samej kategorii co Rottweiler. Jest to bardzo duży pies pochodzący z Niemiec. Rasa ta jest bardzo duża silna oraz umięśniona. Jego głowa jest dość prostokątna, natomiast sylwetka bardzo smukła i zgrabna. Natomiast co do sierści to jest ona bardzo krótka i błyszcząca. Najczęściej występuje w kolorze czarnym lub błękitnym. Wysokość u dorosłego samca wynosi do 76 cm natomiast optymalna waga to 54 kilogramy. Suki są znacznie mniejsze od psów. Wbrew pozorom rasa ta jest bardzo przyjazna dla dzieci, jak i rodziny. Uznawany jest za groźnego głównie przez swój wygląd niż charakter.

Dog Argentyński

Zobacz: https://zwierzaki.pl/dog-argentynski

Rasa ta jest podobna do Amstaffa, Rottweilera, Doga Niemieckiego. Pies ten jest tak samo masywny i podobny do mastifa. Jego waga osiąga mniej więcej 40 kilogramów i sięga do 70 centymetrów. Jego sierść jest bardzo krótka oraz gładka w dotyku. Ważna sprawa jest taka, że prawdziwa rasa tego psa występuje tylko i wyłącznie w kolorze białym, każda inna jest wręcz zakazana i niedopuszczalna. Z charakteru jest bardzo uparty i potrafi być bardzo wredny i agresywny przy błędnej tresurze i zaniedbaniu. Nie jest to pies dla osób, które mają pierwszą styczność z psami, właściciel musi być stanowczy i wykazujący dominację.

Amerykański Pitbullterier

Zobacz: https://zwierzaki.pl/amerykanski-pitbulterier

Powinniśmy zacząć od tego, że rasa ta jako jedyna z wyżej wymienionych nie jest uznawana za oficjalną rasę przez FCI. Rasa ta występuje także pod bardziej rozpoznawalną nazwą, jaką jest Pitbull. Jest to bardzo masywny i umięśniony pies. Na samym początku tej rasy psy te były wykorzystywane do walk ku uciesze ludzi. Rasa ta może ważyć do 40 kilogramów przy 53 cm wysokości. Jego sylwetka jest bardzo proporcjonalna i wysportowana posiada dość płaską czaszkę oraz prostokątną głowę. Posiada krótką błyszczącą sierść. Jeśli chodzi o kolor, to tutaj każdy możliwy jest dozwolony i nie ma czegoś takiego jak nie uznanie koloru jak przy Dogu Argentyńskim.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę