Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Darmowy kurs online: Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić?

Darmowy kurs online: Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Platforma Edukacyjna Demagoga: nauka fact-checkingu dla każdego!

Stowarzyszenie Demagog zaprasza!

💬 Nie wiesz, jak nauczyć się skutecznie odróżniać prawdę od fałszu? 💭 A może, w jaki sposób nabyć wprawy w korzystaniu z rzetelnych źródeł informacji? Jeśli zastanawiasz się, gdzie rozpocząć poszukiwania takiej wiedzy, to właśnie dla Ciebie powstał nasz najnowszy projekt: 🔸 platforma.demagog.org.pl/ 🔸

🔊 Platforma edukacyjna Demagog to narzędzie, które nauczy Cię krytycznego podejścia do 🔔 debaty publicznej, 📣 wyszukiwania rzetelnych źródeł informacji oraz👁‍🗨 odróżniania faktów od opinii. Dzięki naszym kursom zdobędziesz umiejętności niezbędne, aby dokonywać świadomych wyborów i nie dać sobą manipulować. Dzięki fact-checkingowi, który jest metodą weryfikowania informacji, docieranie do faktów stanie się dla Ciebie dużo łatwiejsze!

🔗Oferta platformy edukacyjnej:
W ramach naszej platformy e-learningowej zapewniamy kursy z zakresu rozpoznawania fake newsów, nauki podstaw fact-checkingu oraz skutecznego wykorzystania 🗂 narzędzi weryfikacji treści w Internecie.

W ofercie znajdują się obecnie trzy moduły:
🔎Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić? (dostępny już teraz!)
🔎Fact-checking, czyli jak weryfikować fakty. (dostępny wkrótce)
🔎Sposoby weryfikacji informacji w Internecie. (dostępny wkrótce)

📌 Każdy z kursów został zaprojektowany tak, aby w przeciągu 5-6 lekcji online na różnych poziomach zaawansowania przekazać uczestnikom praktyczną wiedzę oraz solidną dawkę informacji na temat sprawdzania informacji w sieci, 🛡 uodpornienia na fake newsy oraz codziennego korzystania z ⚙️ wiarygodnych źródeł informacji w świadomy sposób. W ramach naszej strony znajdziesz także 📦 bezpłatne materiały edukacyjne oraz scenariusze lekcji dla uczniów. Z kolei w zakładce 📙„Szkolenia” umieściliśmy zapisy webinarów i poradniki w formie cyklów wideo, które pokażą Ci narzędzia fact-checkerskie, objaśnią, czym są fałszywe informacje oraz na czym polega fact-checking.

📍 Kto może skorzystać z kursu?
Każdy! Platforma edukacyjna Demagoga dostępna jest dla uczestników w dowolnym wieku. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty e-learningowej – wierzymy, że każdy jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie. Rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia nie ma w naszym mniemaniu ograniczeń wiekowych i powinno być praktykowane jak najczęściej.

🖱 Jakie są koszty korzystania z platformy?
W ramach prowadzonej kampanii "Nie bądź botem. Włącz myślenie", darmowy dostęp do kursu "Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić?" uzyskasz po wpisaniu kodu: niebadzbotem ⏰.

📞 Więcej o kampanii przeczytasz tutaj: link
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę