Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wynajem wirtualnego biura w Warszawie — ile to kosztuje?

Każdego dnia powstaje nowa firma. Polska przedsiębiorczość przebija nawet najgrubsze mury biurokracji i dzielnie radzi sobie w rodzimej rzeczywistości gospodarczej. Od pewnego czasu popularną alternatywą dla posiadania tradycyjnej siedziby firmy i pomieszczeń biurowych jest wynajem adresu wirtualnego. Sprawdziliśmy, jakie są ceny wirtualnego biura w Warszawie.

Atuty wynajmu biura wirtualnego

Zanim przejdziemy do omówienia cennika wirtualnego biura, musimy pokrótce scharakteryzować, co najczęściej wchodzi w zakres oferty firm obecnych na tym rynku. Podstawową jej część stanowi propozycja skierowana do osób, które chcą zarejestrować przedsiębiorstwo pod prestiżowym adresem. Taką lokalizacją bez wątpienia jest Warszawa Śródmieście.

Podobnie jak w innych państwach, także i w Polsce centralna część stolicy stanowi serce krajowego i międzynarodowego biznesu. Nie dziwi zatem fakt, że wielu właścicieli regionalnych czy lokalnych organizacji kusi możliwość wykorzystania profitów płynących z posługiwania się warszawskim adresem. Oferta wirtualnego biura jest skierowana głównie do organizacji aktywnych online, których podstawowy przedmiot działalności nie wiąże się z koniecznością posiadania nieruchomości.

Ponadto biuro wirtualne może świadczyć usługę prowadzenia sekretariatu. Część firm poszerzyło działalność o obsługę księgową i administracyjną, polegającą na pomocy w rejestracji spółek. Klienci biura mogą skorzystać po umówieniu terminu z pomieszczeń biurowych: sal konferencyjnych, szkoleniowych oraz miejsc przeznaczonych do wypoczynku.

Aktualne ceny najmu wirtualnego biura

W naszym artykule posłużymy się przykładem konkretnej oferty firmy Wirtualne Biuro Wisła, która swoje lokale ma nie tylko w stolicy, ale także w Krakowie i Rzeszowie. Jak wyglądają ceny wirtualnego biura w Warszawie Śródmieście? Na uwagę zasługuje na pewno ich zróżnicowanie. Podstawę oferty stanowią trzy różne standardy usług:

  • Pakiet Srebrny — od 70 do 89 zł/mc rocznie lub od 90 do 119 zł miesięcznie

Usługi: wynajem adresu pod siedzibę, odbiór i przechowywanie korespondencji, informowanie o pismach urzędowych.

  • Pakiet Złoty — od 90 do 129 zł/mc rocznie lub od 110 do 159 zł miesięcznie

Usługi: wynajem adresu pod siedzibę, odbiór i przechowywanie korespondencji oraz jej wysyłka raz w miesiącu. Zniżka na wynajem sali spotkań -10%.

  • Pakiet Diamentowy — od 110 do 149 zł/mc rocznie lub od 130 do 189 zł miesięcznie

Usługi: wynajem adresu pod siedzibę, odbiór i przechowywanie korespondencji oraz jej wysyłka dwa razy w miesiącu. Skanowanie do 200 stron korespondencji w miesiącu. Zniżka na wynajem sali spotkań -20%.

Jak zatem widać, aktualne ceny wirtualnego biura potrafią być znacznie korzystniejsze, gdy ktoś zdecyduje się zapłacić za rok z góry. Jednak nawet najdroższe pozycje z cennika wirtualnego biura wydają się niewielkie, jak na korzyści, które płyną z wyboru pakietu. Kryterium różnicującym jest także rodzaj lokalu, pod którego adresem następuje rejestracja. Niemniej wirtualne biuro to jedno z najciekawszych alternatywnych rozwiązań dla biznesu w zakresie wynajmu przestrzeni.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama