Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Galeria światła nad Wisłą

Galeria światła nad Wisłą

reklama
Rzuć wszystko i chodź nad Wisłę!
Na Bulwarach Wiślanych w rejonie pomnika Syreny trwa ekspozycja prac Aleksandry Jasionowskiej. Będą one prezentowane w formie galerii świateł.

Teraz mamy dla mieszkańców dodatkową, artystyczną motywację, aby skusić się na spacer nad Wisłą. Można po zmroku przyjść na bulwary, podziwiać sztukę i z nadzieją wypatrywać wiosny – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły. – Od lat zachęcamy mieszkańców do odwiedzania Dzielnicy Wisła również w sezonie zimowym. Rzeka w tym okresie bywa równie urokliwa a na pewno spokojniejsza i cichsza. I zawsze jest tu najczystsze powietrze, bo to naturalny korytarz powietrzny.

Miasto zdecydowało się na taką formę galerii z powodu panującej epidemii Covid-19, aby można było oglądać wystawiane dzieła na świeżym powietrzu, a nie w pomieszczeniach.

Mamy okazję zobaczyć ilustracje autorstwa miejskiej graficzki Aleksandry Jasionowskiej, autorki słynnego ubiegłorocznego plakatu świątecznego Warszawy. Jasionowska od lat współtworzy atrakcyjną oprawę wizualną i artystyczną większości miejskich działań kulturalnych, sportowych i promocyjnych nad Wisłą.

Plenerową galerię światła w Dzielnicy Wisła będzie można podziwiać w kilku miejscach jednocześnie.
Główna ekspozycja będzie wyświetlana na podporach mostu Świętokrzyskiego, które na co dzień niepostrzeżenie stoją w nurcie rzeki. Ich artystyczny wymiar będzie widoczny w pełnej krasie każdego wieczoru po zmroku. Najlepszym punktem obserwacyjnym będzie bulwar Grzymały-Siedleckiego i okolice pomnika Syreny.
W przeszklonych kubikach na bulwarze gen. Pattona będzie można zobaczyć grafiki w otoczeniu zieleni – specjalnie zasadzono tam choinki. Również tu będą okraszone światłem.
Trzeci punkt to ściany Pawilonu Edukacji Kamień położonego nad Wisłą na północ od ZOO. Świetlną galerię będzie można zobaczyć zarówno na zewnętrznych, jak i na wewnętrznych ścianach budynku. Będą tu eksponowane grafiki Jasionowskiej, ale o czysto przyrodniczym charakterze.

Grafiki będą wyświetlane tak długo, jak długo będą podobać się mieszkańcom Warszawy i zachęcać ich do spaceru nad Wisłą. Miasto zachęca do oznaczania zdjęć z wypraw do galerii w mediach społecznościowych hasztagiem #kulturalnieNadWisłą

źródło informacji: Urząd m.st. Warszawy
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama