Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Legia Warszawa utrzyma się w Ekstraklasie?

Legia Warszawa utrzyma się w Ekstraklasie?

reklama
Tytuł tego tekstu nie jest przypadkowy ani nie jest również błędem merytorycznym. Legia Warszawa przystępowała do obecnych rozgrywek jako główny faworyt do wywalczenia mistrzostwa Polski, natomiast po rundzie jesiennej znajduje się w strefie spadkowej i walczy o utrzymanie. Czy misja pozostania aktualnego mistrza Polski w Ekstraklasie zakończy się powodzeniem?

Najgorsza runda w XXI wiekuSytuacja, w jakiej znalazła się Legia Warszawa po rundzie jesiennej, będzie prawdopodobnie tematem, który zdominuje wiadomości sportowe przed powrotem piłkarzy na boiska. Piłkarze Legii jako aktualny Mistrz Polski przystępowali do rozgrywek w roli głównego faworyta do obrony tytułu. Takie zdanie na ten temat mieli zarówno eksperci zajmujący się Ekstraklasą, jak i neutralni kibice, czy też typerzy zakładów bukmacherskich.

Początek sezonu mocno zweryfikował jednak piłkarzy tego zespołu. Na starcie można było zakładać drobne problemy Legii Warszawa związane z tym, że jednocześnie musieli rywalizować w eliminacjach europejskich pucharów. Wojskowi rozpoczęli rozgrywki od domowego zwycięstwa z Wisłą Płock, ale później przegrali w Radomiu z Radomiakiem. Można powiedzieć, że od tego spotkania rozpoczęła się słabsza dyspozycja Legii w Ekstraklasie.

Co ciekawe, podopieczni Czesława Michniewicza mieli problemy z punktowaniem na krajowym podwórku, a potrafili wygrać ze Spartakiem Moskwa czy też Leicester City w Lidze Europy. Były trener polskiej młodzieżówki nie dostał okazji, aby dokończyć misji, ponieważ został zwolniony. Jego następca wcale nie zaprezentował się o wiele lepiej, dlatego też skończył w podobny sposób. Doszło do tego, że do pracy przywrócony został Aco Vuković, który po zwolnieniu z Legii ciągle był opłacany przez byłego pracodawcę. Vuko rozpoczął ponowną pracę przy Łazienkowskiej od wygranej z Zagłębiem, jednak kilka dni później jego drużyna została boleśnie zweryfikowana przez Radomiak. Bukmacher PZBuk na podstawie proponowanych kursów nie spodziewał się takiego zakończenia.

Czego się spodziewać po Legii?Legia Warszawa pomimo tego, że fatalnie spisywała się w rozgrywkach Ekstraklasy w rundzie jesiennej, była faworytem każdego meczu w opinii zakładów bukmacherskich. Można zakładać, że w najbliższym czasie ta sytuacja ulegnie zmianie, ponieważ wojskowych czekał będzie między innymi wyjazd do Poznania na starcie z liderem tabeli. Legia po 18 rozegranych meczach ma na koncie zaledwie 15 punktów. Taki wynik aktualnie gwarantuje tej drużynie miejsce w strefie spadkowej, a do bezpiecznej pozycji Wojskowi tracą 3 oczka.

Po tym, co wydarzyło się w rundzie jesiennej, nie spodziewam się tak słabej dyspozycji Legii Warszawa po zimowej przerwie. Wydaje mi się, że limit słabych rezultatów został wyczerpany, a drużyna, która nie będzie zaangażowana w europejskie puchary, powinna wznieść się na wyższy poziom i zapewnić sobie szybko utrzymanie. W ofercie zakładów bukmacherskich dostępne są kursy związane ze spadkiem tego zespołu, jednak moim zdaniem nie mają one racji bytu i zobaczymy Legię w akcji w następnym sezonie.

Pełna oferta zakładów sportowych dostępna jest na stronie legalnego bukmachera takiego jak PZBuk.

Darmowe lodowiska w Warszawie w sezonie 2021/2022.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama