Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Noc Muzeów 2022 - znamy datę! 😃

Noc Muzeów 2022 - znamy datę! 😃

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Właśnie ruszyła rejestracja placówek, które będziemy mogli odwiedzić w Noc Muzeów w Warszawie. W 2022 roku wydarzenie odbędzie się 14 maja!

Muzea, galerie, instytucje publiczne i kulturalne mogą już zgłaszać się do udziału w imprezie. Miasto zaprasza wszystkie zainteresowane placówki do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia: kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow, gdzie dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Rejestracja placówek potrwa do 16 lutego do godziny 18.00.

Największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą i historią. Zapewniają one ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują pomieszczenia na co dzień niedostępne.

– Szczególnie w obecnym czasie ważne jest, żeby korzystać z oferty kulturalnej na różne sposoby: w domowym zaciszu, oglądając program online, ale przede wszystkim w bezpośrednim kontakcie, uczestnicząc w wydarzeniach na świeżym powietrzu, spacerach, udostępnianiu miejsc zwykle niedostępnych czy tradycyjnie - odwiedzając muzeum. Musimy być przygotowani na różne scenariusze związane z obostrzeniami pandemicznymi – podkreśla wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra. – Nie rezygnujemy z tak popularnego i wyjątkowego wydarzenia, jakim zawsze była Noc Muzeów, święto warszawskiej kultury, miasta i jego mieszkańców – dodaje zastępczyni prezydenta.

Podczas Nocy Muzeów uczestnicy mają okazję zwiedzać różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień i noc roku. W Warszawie udostępniane są także miejsca, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających. Organizatorem Nocy Muzeów jest miasto, które koordynuje przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, opierać się będzie na trzech możliwościach udziału. Zgłaszać można program online, wydarzenia na zewnątrz oraz tradycyjne, stacjonarne zwiedzanie.

Szczegółowe informacje dotyczące atrakcji oraz program tegorocznej nocy znajdziecie wkrótce na waw4free. :)

Źródło informacji: Urząd m.st. Warszawy // Zdjęcie autorstwa Adam Borkowski z Pexels
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę