Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Razem po zdrowe nawyki - wsparcie dla osób współuzależnionych 60+

Razem po zdrowe nawyki - wsparcie dla osób współuzależnionych 60+

reklama
Seniorzy w Warszawie mogą liczyć na profesjonalną pomoc w walce z współuzależnieniem od alkoholu. Z myślą o nich stolica uruchomiła projekt „Razem po zdrowe nawyki” - wsparcie dla osób współuzależnionych 60+. W ramach inicjatywy można skorzystać bezpłatnie z różnych form wsparcia oferowanych przez Fundację Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM.

Konsekwencje choroby alkoholowej dotykają nie tylko osoby borykające się z tym problemem. Dotyczy on wszystkich członków ich rodzin, których życie często koncentruje się na nałogu osoby uzależnionej. Wśród współuzależnionych jest wielu seniorów. Dlatego w Warszawie realizowany jest projekt: „Razem po zdrowe nawyki” - wsparcie dla osób współuzależnionych 60+.

Umożliwia on seniorom, którzy potrzebują pomocy w tym zakresie skorzystanie z telefonu zaufania, indywidualnej konsultacji lub grupy terapeutycznej dla osób współuzależnionych. Wszystkie formy pomocy są bezpłatne i sfinansowane przez m.st. Warszawa.

Pracownicy Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM zachęcają do tego, by nie bać się sięgnąć po pomoc i przekonują, że wyjście z uzależnienia to decyzja i praca osoby pijącej. Otoczenie i najbliżsi mogą jedynie pomóc, być wsparciem, ale decyzja i działanie nie należy do osoby uzależnionej. Często to bardzo długi i trudny proces, dlatego współuzależnieni także potrzebują pomocy w tym czasie.

Zapisy na konsultacje i uzyskanie dodatkowych informacji jest możliwe pod numerem telefonu: 733 563 311 oraz osobiście w siedzibie fundacji przy ul. Smolnej 13 (IV piętro), lok. 402. Działa także adres e-mail: twojpsycholog2@gmail.com

źródło informacji: link
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama