Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

CYKL WARSZTATÓW | O uchodźcach: media, obrazy, wyobrażenia

CYKL WARSZTATÓW | O uchodźcach: media, obrazy, wyobrażenia

reklama
Czy zastanawiasz się kim są uchodźcy, czy stanowią zagrożenie dla Europy oraz czy Polska powinna ich przyjąć? Masz wiele pytań i wątpliwości?

To zrozumiałe – dziś kryzys uchodźczy wywołuje kontrowersje i dzieli opinię publiczną. Wiele osób zastanawia się, jaką postawę przyjąć, szuka analogii w sytuacjach z minionych lat, pyta ekspertów i patrzy na doświadczenia innych krajów.

W związku z tymi wątpliwościami, pytaniami domagającymi się odpowiedzi czy szumem medialnym postanowiliśmy zorganizować cykl warsztatów, którego zwieńczeniem będzie realizacja filmu.

Podczas warsztatów uczestnicy będą spotykali się z uchodźcami oraz ze specjalistami, którzy z nimi pracują z ramienia różnych organizacji. Będą się przyglądać i poddawać krytycznej analizie przekazy medialne, zastanawiać się, co chcą nam powiedzieć, a co przemilczeć.

Każde zajęcia będą częściowo poświęcone pracy nad filmem, który będzie ilustracją bądź komentarzem do procesu mierzenia się z tym tematem. Na koniec cyklu odbędzie się pokaz filmu połączony z dyskusją.

Zajęcia rozpoczną się 12 maja i zakończą 6 lipca. Przez ten czas odbędzie się 7 warsztatów i spotkań, w tym warsztaty antydyskryminacyjne, zajęcia z analizy materiałów wizualnych dotyczących uchodźców, spotkania z uchodźcami oraz warsztaty z montażu.

Prowadzący:

David Sypniewski – filmowiec, grafik, animator kultury, trener antydyskryminacyjny. Urodził się we Francji, jego rodzice pochodzą z Polski. Studiował kulturoznawstwo i komunikację międzykulturową. Współtwórca Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Interesuje się obszarem pomiędzy: pomiędzy matematyką a ciałem, pomiędzy wykluczeniem a wyróżnieniem, pomiędzy krajem urodzenia a krajem przodków i odkrywaniem, że ten obszar często nie istnieje, że jedno przechodzi płynnie w drugie.

Khava Soldaeva – uchodźczyni z Czeczeni, w Polsce mieszka od 11 lat. Studiuje tu projektowanie ubioru, pracuje w kawiarni oraz wspólnie ze Stowarzyszeniem Praktyków Kultury realizuje różne projekty.

Udział w cyklu jest bezpłatny. Warunkiem kwalifikacyjnym jest zgoda na udział we wszystkich spotkaniach:

12 maja warsztaty w godz. 17.00–20.00
19 maja warsztaty w godz. 17.00–20.00
21–22 maja dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne w godz. 11.00–17.00
11 czerwca warsztaty w godz. 12.00–15.00
17 czerwca warsztaty w godz. 17.00–20.00
25–26 czerwca dwudniowe warsztaty montażowe w godz. 12.00–18.00
6 lipca pokaz filmu i dyskusja godz. 18.00–19.30

Aby zgłosić swój udział, prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na tej stronie (kliknij) i odesłać do 3 maja na adres amajewska@polin.pl

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧