Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak świętować Walentynki w Warszawie? - kilka propozycji z waw4free 💗

Jak świętować Walentynki w Warszawie? - kilka propozycji z waw4free 💗

reklama
Zbliża się najważniejsze święto w lutym - tłusty czwartek! 🍩😉😉 Ale przed nim - święto wszystkich zakochanych - Walentynki! 💘

Ostatnio przeczytaliśmy, że Walentynki to ukochany dzień wszystkich par i znienawidzony przez wszystkich singli. Naszym zdaniem jest to zbyt optymistyczne i pesymistyczne zdanie równocześnie. W końcu wśród par są też osoby, które nie cenią sobie tego święta, jak i wśród singli są tacy, dla których jest ono zupełnie obojętne. Skupmy się jednak na osobach, które zamierzają Walentynki świętować. Jak? Gdzie? Przychodzimy z pomocą (proponując oczywiście najtańsze rozwiązania 😀)!

Walentynki w Warszawie



Zaczniemy standardowo - kolacja na mieście. Ale tylko jedzenie? Jasne, że nie! Po kolacji (albo w trakcie) możecie posłuchać Walentynkowego Koncertu Jazzowego w Hali Koszyki. Tego magicznego wieczoru wraz z zespołem wystąpi dla nas Dominika Czajkowska-Ptak: utalentowana pianistka, wokalistka i kompozytorka, laureatka Grand Prix Ladies Jazz Festival 2020 i I nagrody Transatlantyk Instant Composition Contest 2018. Szczegóły: na stronie wydarzenia.

Wolicie Walentynki na luzie? W takim razie na pewno zainteresuje Was W POGONI ZA MIŁOŚCIĄ, czyli improwizacja Bridget Jones. Będzie to improwizowana komedia w wykonaniu nieocenionej Grupy Dobrze. Jak obiecują organizatorzy - wstęp wolny, beczka śmiechu bez biletu! Szczegóły: na stronie wydarzenia.

A może chcecie gdzieś wyjść 14 lutego, ale nie musi to być (albo wręcz ma nie być) wydarzenie związane tylko z miłością / romansem / zakochaniem? W takim razie polecamy Spektakl pt. Wariactwo, który został przygotowany w oparciu o fraszki i wiersze Marii Jabłońskiej. Choć u autorki zdiagnozowano depresję, z której leczy się do tej pory, jest to przedstawienie o humorystycznym zabarwieniu. O miłości też trochę będzie. ;-) Szczegóły: na stronie wydarzenia.

Walentynki nie w Walentynki



W tym roku Walentynki wypadają w poniedziałek, dlatego mamy też kilka propozycji na świętowanie w weekend przed Walentynkami.

I tak zaczniemy od propozycji na sobotę, 12 lutego - w ramach wydarzenia "Noce i dnie. Spotkanie w nenufarach" możecie wziąć udział w koncercie Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej z muzyką z epoki „Nocy i dni". Mile widziane stroje z lat 20. Wejście oczywiście jest bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja. Po wyczerpaniu limitu wcześniejszych zapisów, nadal będzie możliwe wejście na wolne miejsca po okazaniu paszportu covidowego. Szczegóły: na stronie wydarzenia "Noce i dnie. Spotkanie w nenufarach.

A w niedzielę dwie muzyczne propozycje na wieczór - dwa koncerty walentynkowe: koncert „Ciepły Wieczór” z gościnnym udziałem Bogdana Hołowni i koncert BLUE VOICES.
Pierwszy z koncertów ma w programie przedwojenne i powojenne piosenki o miłości, w którym znajdą się wzruszające i zabawne piosenki zarówno Mieczysława Fogga, Zofii Terne, Barbary Rylskiej czy Wiery Gran, jak i Kaliny Jędrusik czy słynnych Starszych Panów, i wielu, wielu innych.
Z kolei na drugi koncert składa się dwanaście najpiękniejszych utworów o miłości – polskich oraz zagranicznych, wykonywanych przez troje wokalistów, przy akompaniamencie pianina i skrzypiec.
Na oba koncerty obowiązują wcześniejsze rezerwacje miejsc. Szczegóły:
Koncert walentynkowy „Ciepły Wieczór” z gościnnym udziałem Bogdana Hołowni
Koncert walentynkowy / BLUE VOICES

Trochę edukacji na Walentynki



A gdyby tak wykorzystać okazję Walentynek do poszerzenia swoich horyzontów? Szalony pomysł, prawda? :-) A jednak mamy takie trzy propozycje.

W środę przed Walentynkami - 9 lutego - zapraszamy na warsztaty dla osób niepełnosprawnych #Tindertime - co musisz wiedzieć o randkowaniu w sieci?. Organizatorzy obiecują: "w trakcie warsztatów prześledzimy najbardziej popularne serwisy randkowe zarówno te ogólne, jak i te skierowane konkretnie do osób z niepełnosprawnościami. Poszukamy korzyści i zagrożeń płynących z konkretnych aplikacji i portali oraz skupimy się na tym, jak się na nich odnaleźć. Porozmawiamy o tym, jak bezpiecznie poruszać się w sieci i zminimalizować nieprzyjemne sytuacje. O tym, gdzie łatwiej o fetyszyzację i jak uniknąć trafienia na oszusta." Szczegóły: na stronie wydarzenia.

Dzień później - w czwartek, 10 lutego, odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców, innowatorów, naukowców, studentów, mentorów i inwestorów czyli Thursday Gathering, tym razem o tematyce SEXTECH. Poruszane będą m.in. takie tematy:
- "Kto z Kim Sypia, Czyli Co Ma Biznes Do Seksualności",
- "Ciemna Strona Relacji, Czyli Krótki Traktat o Przemocy",
- "Odpowiedzialny i Bezpieczny Cyberseks".
Szczegóły: na stronie wydarzenia.

A już po Walentynkach - w piątek, 18 lutego - zapraszamy rodziców i studentów psychologii ;) na webinar "Seksualność nastolatków". Jak wygląda rozwój psychoseksualny młodzieży? Z jakimi trudnościami i problemami związanymi z własną seksualnością zmagają się nastolatki? W jaki sposób można ich wspierać? Które zachowania są naturalne w okresie dojrzewania, a jakie powinny wzmóc czujność rodziców oraz opiekunów? Jak rozmawiać z nastolatkami i edukować je na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego seksu? Z jakimi zagrożeniami wiąże się brak edukacji seksualnej młodzieży? Odpowiedzi na te wszystkie pytania podczas webinaru! Szczegóły: na stronie wydarzenia.

Mamy nadzieję, że nasz tekst zainspiruje niektórych do aktywności z okazji Walentynek. A ponieważ publikujemy go na 10 dni przed świętem zakochanych, jest szansa, że jeszcze coś dodamy do powyższej listy. 😀
Zróbcie coś szalonego! 😉💞
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama