Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czy warto korzystać z pomocy dydaktycznych?

Czy warto korzystać z pomocy dydaktycznych?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

W dzisiejszych czasach dzieci mają wiele możliwości rozwijania swoich pasji i odkrywania talentów. Z podręczników używanych w szkole mogą czerpać podstawową wiedzę o świecie. Dodatkowych informacji dostarczą im natomiast pomoce naukowe, które wspierają ich rozwój i umożliwiają łatwiejsze przyswojenie wiedzy.

Czym są pomoce dydaktyczne?

Wśród pomocy dydaktycznych można wymienić produkty takie jak repetytoria, vademeca, zbiory zadań czy płyty CD z dodatkowymi materiałami. Można tak nazwać także wszystkie przedmioty i elementy, które przykuwają uwagę ucznia oryginalną formą i wspierają jego edukację. Są to gadżety takie jak naklejki, interaktywne długopisy, filmy, gry czy zabawki edukacyjne dla młodszych dzieci. Istnieją także produkty dedykowane dzieciom ze specjalnymi potrzebami, dzięki którym mają one możliwość pokonywania swoich barier i nauki funkcjonowania na wysokim poziomie.

Jakie są zalety pomocy dydaktycznych?

Dzięki pomocom dydaktycznym uczeń ma możliwość uzupełnienia wiedzy, z której przyswojeniem ma problem w szkole. Takie gadżety są źródłem dodatkowych bodźców, dlatego stanowią rozwiązanie atrakcyjne dla dziecka. Dobrowolne sięganie po tego typu przedmioty pozwala samodzielnie rozwinąć swoje zainteresowania, odkryć nowe pasje, efektywnie wykorzystywać czas i urozmaicić metody nauczania. Pomoce umożliwiają dzieciom naukę samodzielności i skuteczne przygotowanie do sprawdzianów oraz egzaminów. 

W wyborze mogą pomóc sugestie nauczycieli, jednak warto uwzględnić przede wszystkim indywidualne potrzeby dziecka. W końcu to ono będzie korzystało z materiałów, dlatego muszą być dla niego jak najbardziej atrakcyjne i ciekawe. Uczniowie z pamięcią fotograficzną powinni mieć dostęp do wielu obrazków oraz filmów. W przypadku repetytoriów z języków obcych niemal niezbędny jest dodatek w postaci płyty CD lub nagrań online. Wybierane produkty muszą być zgodne z obowiązującą podstawą programową. 

Na tle pomocy naukowych szczególnie wyróżniają się podręczniki Nowej Ery. Oferta obejmuje materiały kierowane do uczniów na różnych etapach edukacji, które pozwolą utrwalić wiedzę, a także uporządkować ją przed sprawdzianami i egzaminami.

Podsumowanie

Materiały edukacyjne używane na co dzień w szkole mogą nie być wystarczające, by dziecko przyswoiło całą niezbędną wiedzę. W takich sytuacjach warto sięgnąć po rozmaite pomoce dydaktyczne. Pozwalają one także odkryć talenty ucznia i zdobyć informacje wykraczające poza zakres nauczany w szkole.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę