Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Gdzie kupić dom pod Warszawą?

Gdzie kupić dom pod Warszawą?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Warszawa jest gwarna, barwna i pełna atrakcji. Daje też olbrzymie możliwości zarobkowe. Jednocześnie jednak stolica jest zatłoczona i bardzo droga. Dlatego wiele osób wybiera pracę w centrum, ale wyprowadza się na teren z jednej podwarszawskich gmin.

Dzisiaj wyjaśniamy, gdzie kupić dom pod Warszawą.

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?Dla wielu osób odpowiedź na pytanie, gdzie kupić dom pod Warszawą, jest jednoznaczna. Według danych z 2021 roku 13 tysięcy mieszkańców stolicy wybrało właśnie to miasto.

Piaseczno jest oddalone od centrum Warszawy o zaledwie 17 kilometrów. Od Ursynowa dzieli je natomiast 7 kilometrów. Kwestie komunikacyjne ułatwia fakt, że miasto należy do warszawskiej aglomeracji. Do samej stolicy możemy dojechać autobusami ZTM. Do stacji metra "Dworzec Wileński" dojedziemy między innymi autobusami linii 709 i 727. Tutaj pamiętajmy jednak, że w godzinach szczytu czas przejazdu może zająć o wiele dłużej niż przewidywane pół godziny.

Dlatego wielu mieszkańców dojeżdża do pracy koleją. Tutaj idealnym rozwiązaniem wydają się być pociągi mazowieckiego przewoźnika. Ich harmonogram został stworzony właśnie z myślą o szybkich przejazdach lokalnych.

Warto też zwrócić uwagę na ceny gruntów. Metr działki w Piasecznie kosztuje niewiele ponad 300-400 złotych. To prawie cztery razy taniej niż w Warszawie.

Czy Warto zamieszkać w Ząbkach?Po drugiej stronie Warszawy - za Targówkiem - znajduje się inna popularna, podwarszawska gmina. Ząbki wielu osobom kojarzą się z kilkoma zbudowanymi na ich terenie zabytkowymi willami. Na przykład miejscowy ośrodek kultury mieści się w wilii "Alina".

Należy jednak nadmienić, że miasto szybko się rozwija. Powstają tu liczne nowe i jednocześnie bardzo nowoczesne osiedla. Ząbki to świetna okolica dla wszystkich, którzy chcą kupić dom w niewielkiej odległości od Warszawy.

Ceny za metr gruntu są tutaj jedynie odrobinę niższe niż w Warszawie. Wiadomo jednak, że podczas budowy domu zazwyczaj liczy się każda złotówka. Walorem Ząbek jest natomiast niewielki dystans od Warszawy. Miasteczko graniczy z Targówkiem. Od Warszawy Wschodniej oddzielają je jedynie dwie stacje kolejowe.

Na wschodnią stronę stolicy od biedy można przejść nawet na piechotę. Dystans z Ząbek na Pragę to w przybliżeniu sześć kilometrów.

Gdzie kupić dom pod Warszawą? I dlaczego w Pruszkowie?Ze względu na wydarzenia lat dziewięćdziesiątych Pruszków kojarzy się Polakom jednoznacznie. Pierwsze słowo, jakie przychodzi do głowy po usłyszeniu tej nazwy to mafia. Tutaj warto powiedzieć bardzo jednoznacznie. Mieszkańcy nigdy nie odczuwali obecności gangów, a same organizacje przestępcze nie działają od lat.

Pruszków może okazać się świetnym miejscem do zamieszkania. Jest największym miastem aglomeracji warszawskiej. Daje więc bardzo bogatą infrastrukturę i ma ciekawą ofertę kulturalną.

Do centrum swobodnie dojedziemy pociągiem w kilkadziesiąt minut. Jednocześnie ceny za metr gruntu są tutaj w przybliżeniu o jedną czwartą niższe niż na terenie stolicy. Dlatego właśnie Pruszków rozwija się prężnie i prawdopodobnie ten trend utrzyma się jeszcze przez długie lata.

Nie zależnie czy wybierzesz Piaseczno, Ząbki czy Pruszków przed budową domu musisz znaleźć idealną działkę, a w tym może pomóc Ci warszawskie biura nieruchomości Cosmopolitan. Ofertę biura odnośnie działek znajdziesz pod linkiem www.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę