Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Twoja firma działa w Warszawie i zastanawiasz się, ile kosztuje przegląd kasy fiskalnej? Zobacz, na jaki wydatek musisz się przygotować!

Twoja firma działa w Warszawie i zastanawiasz się, ile kosztuje przegląd kasy fiskalnej? Zobacz, na jaki wydatek musisz się przygotować!

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Posiadanie sprawnej i zgodnej z przepisami kasy fiskalnej to jeden z najważniejszych wymogów dla większości przedsiębiorców. Z jakimi kosztami się to wiąże? Jak zapewnić urządzeniu niezbędne wsparcie? Wbrew pozorom nie musi być to kosztowne i trudne.

Kasa fiskalna: zakup i użytkowanie kasyObowiązek posiadania kasy fiskalnej dotyczy niemal wszystkich przedsiębiorców sprzedających towary i usługi osobom fizycznym niebędącym przedsiębiorcami. Co więcej: już teraz ustawodawca wymaga od przedstawicieli wielu branż korzystania z kas fiskalnych online, a w 2023 roku będzie to podstawowy rynkowy standard.

Przedsiębiorca powinien poza tym dowiedzieć się między innymi, jak zaksięgować zakup kasy fiskalnej – w zależności od jej wartości możliwe będzie albo jednorazowe zaliczenie jej do kosztów uzyskania przychodu, albo wprowadzenie do ewidencji środków trwałych. Z pewnymi wątpliwościami wiąże się również obowiązek dokonywania przeglądów i bieżącego użytkowania urządzenia.

Jak znaleźć najlepsze kasy fiskalne? Warszawa i okoliceNa rynku dostępnych jest wiele urządzeń. Różnią się przy tym nie tylko ceną, ale również funkcjonalnością i dodatkowymi możliwościami, które mogą okazać się istotne z punktu widzenia prowadzonej działalności gospodarczej. Warto wobec tego postawić na sprawdzonego partnera. Jednym z nich jest firma Kotrak specjalizująca się m.in. w dostarczaniu kas fiskalnych. Warszawa to jedno z miast, w których firma ma swój oddział. Pozwoli to zarówno na dobór odpowiedniego modelu, jak i zapewnienie wsparcia w całym okresie użytkowania.

Ile kosztuje przegląd kasy fiskalnej?Zakup podstawowego urządzenia to wydatek zbliżony do tysiąca złotych. To jednak nie wszystkie koszty: konieczne będzie również dokonywanie cyklicznych przeglądów kasy fiskalnej. Warszawa oferuje wiele punktów, w których można go przeprowadzić. Nie powinno wobec tego wiązać się to z większymi problemami.

Koszt przeglądu zazwyczaj zamyka się w kwocie kilkuset złotych. Sporo zależy od typu urządzenia. Co ile przegląd kasy fiskalnej przewiduje obowiązujące prawo? Zgodnie z § 54 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących powinien odbywać się co dwa lata. Punktem startowym jest przy tym dzień fiskalizacji kasy. Pierwszy przegląd powinien odbyć się więc nie później niż 24 miesiące od tego momentu.

Jak sprawdzić numer ewidencyjny kasy fiskalnej?Z punktu widzenia użytkownika kasy istotne będą dwa numery dotyczące urządzenia. Numer unikatowy jest nadawany przez producenta urządzenia. Zazwyczaj znajdziesz go bezpośrednio na kasie i w książce serwisowej. Numer ewidencyjny nadaje natomiast Urząd Skarbowy albo Centralne Repozytorium Kas, jeżeli dotyczy to kasy online. W takim przypadku zostanie on nadany automatycznie w trakcie fiskalizacji. Numer ewidencyjny powinien znaleźć się również w książce serwisowej oraz w widocznym miejscu na urządzeniu.

Zaoszczędź na zakupie kasyPosiadanie kasy fiskalnej jest dla wielu przedsiębiorców obowiązkiem. Mogą jednak skorzystać z pewnego wsparcia w tym zakresie. Wynosi ono maksymalnie do 90% ceny netto urządzenia, jednak nie więcej niż 700 zł. Aby skorzystać z ulgi, należy złożyć wniosek o zwrot kasy fiskalnej online.

Można nią objąć także więcej niż jedno urządzenie, o ile przedsiębiorca zacznie z nich korzystać nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia ewidencji sprzedaży. Co ważne: dotyczy to wyłącznie tego typu urządzeń. Ulga nie będzie wobec tego wypłacana w przypadku zakupu tradycyjnej kasy.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę