Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Etui na telefon: podpowiadamy, jak wybrać produkt jednocześnie stylowy i chroniący urządzenie

Etui na telefon: podpowiadamy, jak wybrać produkt jednocześnie stylowy i chroniący urządzenie

reklama
Jeśli żaden nasz smartfon, czy to obecny, czy poprzedni, nigdy nie spadł nam na ziemię albo się nie zarysował, to możemy uważać się za szczęściarzy. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że kiedyś tego doświadczyliśmy. Bez względu na to, w której grupie jesteśmy, warto, żebyśmy dla własnego komfortu pomyśleli nad zakupem wysokiej jakości etui ochronnego.

Etui na telefon – czy warto kupić?O uszkodzenie wyświetlacza i obudowy telefonu bardzo łatwo. Dotyczy to smartfonów z każdej półki cenowej. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by w wyniku niefortunnego zdarzenia nasze urządzenie przestało wyglądać jak nowe, a komfort jego użytkowania znacznie zmalał, narażając nas na koszt wymiany danej części. Dobrze się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć, zaopatrując się w akcesoria ochronne, wśród których znajdziemy m.in. szkła hartowane i hybrydowe, folie, a także szerzej omawiane w tym tekście etui.

Jakie powinno być odpowiednie etui na telefon?Niezależnie od tego, czy posiadamy flagowca za kilka tysięcy złotych, czy interesuje nas etui na Motorolę z segmentu mid-end, solidny case na telefon musi przede wszystkim skutecznie chronić smartfona przed uszkodzeniami. Oprócz tego klasowy case na telefon nie może ograniczać korzystania z aparatu oraz wszystkich przycisków, portów i funkcji bezprzewodowych.

Idealnie byłoby, gdyby taki produkt był zarazem stylowy i nie psuł wrażeń estetycznych, mimo tego, że to bezpieczeństwo smartfona zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Wszystkie te kryteria mogą być spełnione, a przykładem takich rozwiązań są etui na telefony oferowane przez 3MK.

obraz
Etui na telefon Samsung Galaxy S21 Ultra

Czym charakteryzują się case’y na smartfony?Clear Case, Matt Case, Armor Case, Satin Armor Case oraz Satin Armor Case+ – do wyboru mamy aż pięć modeli etui o wielu wspólnych właściwościach, lecz też kilku różnicach. W zależności od wersji produktu telefony będą chronione przy upadku z wysokości 125, 150, 175 lub nawet 185 cm w przypadku Satin Armor Case Plus.

Etui chronią też aparat, a także przyciski i porty na obudowie, zapewniając przy tym swobodny dostęp do przycisków funkcyjnych, jakie znajdują się na obudowie. Takie etui nie wpływa też na funkcje bezprzewodowe, jak moduł Wi-Fi czy NFC.

Etui na telefon a stylWiemy już, że case’y z założenia muszą stawiać na ochronę urządzenia. A jak jest ze stylem? Pod tym względem zazwyczaj cechuje je minimalizm. Wspólnym mianownikiem większości produktów jest też niewielka grubość oprawy, która wynosi (w zależności od modelu) od 1 do 1,5 mm. To zaś sprawia, że zabezpieczone w ten sposób urządzenie świetnie leży w dłoni.

Po stronie ciekawostek warto wskazać na to, że model Matt Case od 3mk pozwala wyrazić swój styl jeszcze bardziej. Dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, choć nie dotyczy to wszystkich telefonów. Fani Stali Ostrów Wielkopolski, Mistrza Polski w koszykówce, mogą nabyć oryginalne etui z limitowanej edycji z wieloma rodzajami nadruków. Taki stylowy case z logotypem zespołu lub zdjęciami graczy idealnie pozwoli okazać swoje przywiązanie do klubowych barw.

Inne akcesoria chroniące telefonWarto pamiętać o tym, że etui ochronne na telefon to tylko jedno z wielu akcesoriów zapewniających naszemu urządzeniu bezpieczeństwo. Na pewno powinniśmy zastanowić się nad zakupem szkła hartowanego lub folii ochronnej. To świetny, uniwersalny sposób, by dodatkowo wzmocnić obszar roboczy wyświetlacza.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama