Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak ograniczyć koszty prowadzenia firmy?

Jak ograniczyć koszty prowadzenia firmy?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Prowadzenie własnej firmy jest dla przedsiębiorców sporym wyzwaniem. Każdego dnia właściciele firm zmagają się z kosztami, jakie generuje przedsiębiorstwo. Niemal każdy będzie szukał oszczędności, które pozwolą ograniczyć koszty swojego biznesu. Które z nich należą do najskuteczniejszych?

Czas jest najcenniejszą walutą

Wiele mówi się o tym, by starać się być zawsze o krok przed konkurencją. Podjęcie takich działań jest dziś o wiele łatwiejsze niż kilkanaście lat temu. Dostęp do mediów i Internetu pozwala na śledzenie wszelkich zmian rynkowych i szybką reakcję. Do nowoczesnych rozwiązań w kontakcie z klientami zalicza się między innymi wideokonferencje. Pomagają oszczędzić znaczne fundusze na podróże służbowe oraz cenny czas, który można spożytkować w inny sposób.

Wirtualne biuro

Prowadzenie wirtualnego biura jest jednym z najlepszych sposobów na obniżenie kosztów działalności gospodarczej. Taka opcja dostępna jest nie tylko dla freelancerów – korzystają z niej przedsiębiorcy, którym zależy na firmowych funduszach oraz większej prywatności. Aktualnie rosnącą popularność zyskuje tanie wirtualne biuro, umożliwiające odbiór i sortowanie korespondencji oraz obsługę księgową. Miesięczny koszt takiej decyzji nie przekracza nawet 100 złotych. To nawet kilkadziesiąt razy mniej w porównaniu z kosztami, jakie trzeba uiścić za wynajem biurowego lokalu.

obraz

Szkolenia pracowników online

Przedsiębiorcy szybko zauważają korzyści płynące z załatwiania spraw online. Do obszernej liczby działań warto dodać także pracownicze szkolenia online, które pomogą zmniejszyć koszty przedsiębiorstwa.

Oferta szkoleń branżowych jest obecnie bardzo szeroka i ogólnie dostępna. Koszty kursów i szkoleń przez Internet są nieporównywalnie niższe i oprócz firmowego budżetu chronią również czas pracowników. Nie ma potrzeby wyjazdów służbowych, rezerwacji noclegu i wyżywienia, podczas kiedy słuszną dawkę wiedzy praktycznej i teoretycznej można przyswoić, siedząc w zaciszu własnego domu, w wygodnym fotelu.

Zakup sprzętu z drugiej ręki

Wiele przedsiębiorstw wydaje krocie na zakup niezbędnych lecz kosztownych maszyn. Warto rozejrzeć się za modelami w wersji poleasingowej lub z wyprzedaży. Taki sprzęt często wraca od firm, które zdecydowały się na jego wymianę po zakończeniu umowy leasingowej. Podobny sprzęt w równie dobrym stanie można znaleźć w sieci. Tutaj dobrym kierunkiem są giełdy internetowe oraz popularne serwisy ofert. Można również samemu zamieścić takie ogłoszenie, by następnie, drogą negocjacji, zakupić wyposażenie w atrakcyjnej cenie.

Usługi księgowe online

Stacjonarne biura księgowe od pewnego czasu mierzą się z sytuacją, w której przedsiębiorcy, szukając obniżenia kosztów, decydują się na skorzystanie z usług internetowych biur księgowych. Taka forma usług gwarantuje o wiele niższe koszty z uwagi na swój wirtualny charakter. Ma to znaczenie szczególnie wśród osób prowadzących duże firmy.

Co jeszcze pomoże obniżyć koszty prowadzenia firmy? Na pewno wart wziąć pod uwagę pracę zdalną, przemyślane wydatki oraz mądrą reklamę.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę