Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Instalacja fotowoltaiczna - co musisz wiedzieć

Instalacja fotowoltaiczna - co musisz wiedzieć

reklama

Każdego dnia coraz więcej właścicieli domków jednorodzinnych, firm i innych budynków decyduje się na założenie instalacji fotowoltaicznej. Jest to doskonała opcja na wdrożenie wysokich oszczędności w postaci wydatków na zużyty prąd oraz sposób na zadbanie o ekologię. Co jednak musisz wiedzieć, zanim założysz instalację fotowoltaiczną, która będzie dla ciebie produkować energię elektryczną? 

  • Instalacja fotowoltaiczna - co dają panele fotowoltaiczne? 
  • Montaż paneli fotowoltaicznych - cena instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna - co dają panele fotowoltaiczne? 

Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne i wykorzystywane nie tylko przez firmy, ale także klientów indywidualnych, którzy chcą wdrożyć duże oszczędności w domowym budżecie. Fotowoltaika to nic innego jak szeregowo ułożone i połączone ze sobą moduły fotowoltaiczne, które mają za zadanie pobieranie energii promieniowania słonecznego i przekształcania jej w zasoby energii elektrycznej. Za pomocą specjalnej instalacji prąd wytworzony prąd stały przekształcany jest na prąd zmienny i wykorzystany przy pracy urządzeń domowych zasilanych elektrycznie lub wykorzystany do zasilania zamontowanej do ogrzewania pompy ciepła, która pobiera spore zasoby energetyczne. 

Zebrane i niewykorzystane zasoby przesyłane są do sieci elektroenergetycznej w celu magazynowania zebranej energii lub bieżącego rozliczenia w formie sporych upustów.

Montaż paneli fotowoltaicznych - cena instalacji fotowoltaicznej 

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów, które są niezbędne do prawidłowego działania paneli. Jednym z głównych etapów prawidłowego montażu paneli fotowoltaicznych jest dobór miejsca. Wbrew pozorom nie zawsze jest to łatwe zadanie. Przede wszystkim Fotowoltaika powinna być zamocowana w miejscu, gdzie występuje wysoki poziom nasłonecznienia, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skierowanie ich pod kątem w kierunku południa. Taki zabieg daje większą gwarancję nasłonecznienia przez większą część dnia. Oczywiście należy zrobić odpowiednią ocenę zacienienia, aby uniknąć problemów z generowaniem energii. 

Rozmiar instalacji gwarantujący niewyczerpalne źródło energii musi być dostosowany do zasobów, jakie ma generować oraz możliwości powierzchni, która została przeznaczona na instalację. Decydując się na założenie instalacji na dachu weź pod uwagę maksymalne obciążenie, aby na narażać budynku na straty. Szczegóły dotyczące możliwości i korzyści płynących z zawożenia fotowoltaki znajdziesz na fotowoltaika24h.com.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama