Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Artykuły dziecięce niezbędne wiosenną porą

Artykuły dziecięce niezbędne wiosenną porą

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Wiosna to pora roku, na którą czekamy z utęsknieniem. Świeżo upieczeni rodzice, jak również ci z nieco dłuższym stażem tylko czekają, aby po zimowych, mroźnych dniach móc w końcu wyjść ze swoją pociechą na dłuższy spacer po parku czy pobliskim lesie. Jakie produkty w sklepie dziecięcym powinny zwrócić naszą uwagę w kontekście nadchodzącej wiosny? Innymi słowy, co kupić dziecku na wiosnę? Sprawdźmy.

Wózek idealny na spacery

Oferta wózków spacerowych jest obecnie bardzo szeroka. Nic dziwnego, że ciężko nam podjąć decyzję, co do tego, który model będzie najlepszy dla naszego dziecka i nas samych. Zastanówmy się zatem, jak wybrać model idealny.

Chcąc maksymalnie ułatwić sobie to zadanie, trzeba przede wszystkim wiedzieć, że wózki spacerowe dzielą się na dwie kategorie. Na pierwszą kategorię składają się wózki terenowe, zaś na drugą wózki miejskie.

Pierwszy rodzaj wózków – terenowy – jak sama nazwa wskazuje, będzie odpowiedni do spacerów z dzieckiem po leśnych ścieżkach, wyboistych dróżkach oraz wszędzie tam, gdzie możemy natrafić na większe przeszkody. Nie bez powodu taki wózek posiada stabilną konstrukcję oraz wyposażony jest w przestronne siedzisko czy duże koła, które gwarantują odpowiednią amortyzację w niełatwym terenie.

Drugi rodzaj wózków spacerowych – miejski – będzie odpowiedni na spacery z maluchem w obrębie miasta, a więc po chodnikach czy po parku. Jego mocną zaletą jest mała waga i niewielkie gabaryty po złożeniu. Co ciekawe, ten rodzaj wózków określa się również jako wózki dziecięce typu parasolka lub po prostu – spacerówki parasolki.

Lekki kocyk do fotelika samochodowego

Kiedy wiosna zbliża się wielkimi krokami, czas schować do szafy śpiworek do fotelika samochodowego, a zainwestować w lżejszy otulacz. Do wyboru mamy otulacze wykonane z tkaniny bambusowej, minky, bawełny czy velvetu. Warto tutaj zaznaczyć, że choć materiał kocyka dziecięcego jest istotny, tak jeszcze ważniejsze jest, aby upewnić się, że potencjalny zakup (kocyk do fotelika samochodowego) posiada specjalne otwory na pasy bezpieczeństwa. Wówczas taki otulacz umożliwi prawidłowe zapięcie pasów, co jest równoznaczne z zapewnieniem podróżującemu dziecku odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Kocyk tego typu (ze względu na otwory przeznaczone na 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa) wykorzystasz nie tylko w foteliku samochodowym, ale i w wózku wielofunkcyjnym, głębokim, spacerowym czy leżaczku.

Rowerek dla dziecka

A może to już czas na zakup rowerka biegowego lub trójkołowego? Ta forma aktywności dostarcza dziecku mnóstwo radości, stwarza okazję do poznawania otaczającego go świata, rozwija jego zdolności motoryczne, wzmacnia mięsnie, a co więcej – pozwala zdobyć nowe umiejętności. Te z kolei okazują się nieocenione w momencie, gdy dziecko jest gotowe przesiąść się na tradycyjny rowerek. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy inwestycja w rowerek biegowy (od 18 miesiąca życia) lub trójkołowy (od 9 miesiąca życia) ma sens, odpowiadamy – zdecydowanie tak. Tym bardziej zakup ten jest racjonalny, kiedy zbliża się wiosna czy lato. Ze względu na warunki pogodowe to najlepszy moment w roku, kiedy dziecko powinno rozpocząć przygodę z rowerkiem.

Wszystkie produkty dziecięce wymienione w artykule znajdziesz w sklepie dziecięcym online: Smykoland.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę