Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Culturous World - projekt edukacyjny na temat innych kultur i narodowości

Culturous World - projekt edukacyjny na temat innych kultur i narodowości

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Młodzież już interesuje się kulturą Ukrainy, a Wy?

Nietolerancja jest bardzo krzywdząca - przez powstające stereotypy oceniania się ludzi, nie przez ich zachowania czy podejmowane decyzje, a ze względu na ich pochodzenie, często pozbawiając ich możliwości odnalezienia się w społeczeństwie.

W odpowiedzi na problem zareagowali organizatorzy projektu "Culturous World". Pomysłodawcy - Lidia, Paweł, Maja i Norbert - są uczniami CXXII LO im Ignacego Domeyki w Warszawie. W dobie Internetu i social mediów w przystępny sposób dzielą się wiedzą i zachęcają do zainteresowania się m.in tradycjami oraz zwyczajami ludzi z różnych zakątków świata poprzez edukacyjne posty i filmiki.

Celem inicjatywy jest uświadomienie w kwestii kultur i tradycji ludzi z całego świata oraz zachodzących między nimi różnic szerokiej, międzynarodowej grupie odbiorców, aby zapobiec szkodliwym zjawiskom, które codziennie dotykają setki osób na wszystkich kontynentach.

W związku z obecną sytuacją nieco zmieniliśmy swoje plany - mówi Lidia, kierownik projektu. - Wykorzystując uzyskanych odbiorców na naszych mediach społecznościowych, chcemy wesprzeć Ukraińców i pokazać Polakom i nie tylko, że ludzie z tego kraju nie różnią się niczym od nas, a wręcz wiele ich zwyczajów jest podobna do naszych. Chcemy też pomóc im bezpośrednio poprzez przeznaczenie środków zebranych na naszej zbiórce na Allegro Lokalnie na rzeczy, które będą najpotrzebniejsze dla uchodźców przebywających w punkcie recepcyjnym na terenie naszej szkoły.

Do śledzenia działań akcji zapraszamy ludzi nie tylko z Polski, ale z całego świata!
Profile projektu w social mediach:
Instagram
Facebook
YouTube
TikTok
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę