Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z pomocy terapeuty?

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z pomocy terapeuty?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Wiele sytuacji, z którymi mamy styczność już jako dzieci, potrafią wywrzeć negatywny wpływ na nasze życie. Niekiedy swobodne funkcjonowanie jest na tyle utrudnione, że ciężko jest nam samodzielnie poradzić sobie z codziennością. Warto w takim przypadku skorzystać z profesjonalnej pomocy, dzięki której wrócimy do równowagi, mając u swojego boku solidne wsparcie.

Kiedy skorzystać z pomocy terapeuty?

Psychoterapia to wyjątkowa pomoc, gdyż dzięki odpowiedniemu wsparciu jest w stanie zupełnie odmienić nasze postrzeganie codzienności. Z pomocy terapeuty z pewnością warto skorzystać w chwili, gdy nasze problemy stają się zbyt przytłaczające, aby poradzić sobie z nimi samodzielnie. Kiedy smutek, niepokój oraz pozostałe, negatywne odczucia towarzyszą nam zbyt często, utrudniając normalne funkcjonowanie, dobrze jest otworzyć się na dodatkowe wparcie. Terapia jest wskazana zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych, które zmagają się z traumami oraz lękami, które zatrzymują nas w miejscu, nie pozwalając zrobić w życiu następnego kroku. Niekiedy psychoterapia zlecona zostaje również przez lekarza psychiatrę, jeżeli pacjent doznaje uporczywych objawów, zaburzających codzienne funkcjonowanie. 

Oprócz wyżej wymienionych przypadków, terapia będzie również korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które po prostu pragną lepiej poznać samych siebie. Niekiedy czujemy, że chociaż teoretycznie wszystko jest w porządku, potrzebujemy w życiu zmian - warto wtedy porozmawiać z profesjonalistą i przeanalizować wspólnie różnorodne sytuacje, dzięki czemu zaczniemy czuć się dobrze z tym, kim jesteśmy oraz nauczymy się, jak warto postępować, aby stać się wartościowymi i szczęśliwszymi osobami. 

W zależności od problemów, z jakimi przychodzi nam się mierzyć w życiu, możemy skorzystać z różnego rodzaju terapii, udając się do poradni terapeutycznej w Warszawie Rodzina od Nowa. Może być to psychoterapia indywidualna lub polegająca na pracy z terapeutą w cztery oczy, terapia grupowa, gdzie oprócz nas będą inne osoby, które znajdują się w takiej samej sytuacji, co my. Jeżeli problem dotyczy związku, możliwa jest także terapia par, podczas której wspólnie z terapeutą i partnerem będziemy pracować nad poprawą relacji w związku. Problemy, które wywierają wpływ na funkcjonowanie całej rodziny, możemy przepracować natomiast podczas psychoterapii rodzinnej, w trakcie przebiegu której razem z dziećmi będziemy starać się zmienić niekiedy trudne, rodzinne relacje.

Dlaczego warto udać się na terapię?

Chociaż wielu z nas wydaje się, że poradzimy sobie z problemami sami, może okazać się to znacznie trudniejsze. Warto pamiętać, że chęć skorzystania z profesjonalnej pomocy w żaden sposób nie oznacza naszej słabości - pragnienie zmiany naszej sytuacji na lepsze zawsze jest wyrazem silnej woli, troski o samych siebie oraz naszych najbliższych. Wsparcie terapeuty nie ogranicza się wyłącznie do wysłuchania nas, a dotarcia do wielu emocji, których nawet nie jesteśmy niekiedy świadomi. To właśnie te emocje mogą być przyczyną naszego złego samopoczucia i wielu destrukcyjnych zachowań, natomiast przepracowanie ich może w wielu przypadkach wyeliminować dręczący nas problem.

Przeszłość potrafi odcisnąć ślady w naszym dorosłym życiu, co szczególnie uciążliwe bywa w przypadku osób wywodzących się z domu dysfunkcyjnego, gdzie stosowana była przemoc fizyczna bądź psychiczna, jak również ze środowiska, w którym nadużywano alkoholu. W takiej sytuacji, terapia DDA/DDD w Warszawie pomoże odzyskać upragnioną równowagę i przepracować wiele traum związanych z trudnym okresem. Odpowiednio przeprowadzona terapia pozwoli lepiej zrozumieć towarzyszące nam emocje oraz uporządkować nasze myśli i uczucia. Dzięki temu mamy realną szansę na swobodne funkcjonowanie samodzielnie i w otoczeniu bliskich oraz nowo poznanych osób, jak również zmianę podejścia do wielu sytuacji, z którymi spotykamy się każdego dnia, a które sprawiają nam obecnie trudności. 

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę