Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Osuszanie mieszkań i domów po zalaniu w Warszawie

Osuszanie mieszkań i domów po zalaniu w Warszawie

reklama
W ostatnim czasie w Warszawie oraz jej najbliższych okolicach powstało bardzo dużo nowych mieszkań i domów. Niestety tak szybkie tempo prowadzonych prac często wiąże się z niewłaściwie zastosowanymi technologiami lub też z nieodpowiednio przeprowadzonymi procesami. W efekcie tego nierzadko dochodzi do zjawiska nadmiernej wilgoci wewnątrz pomieszczeń.

Pozostawienie wilgotnych ścian i podłóg aż do momentu ich naturalnego wyschnięcia jest długotrwałe i może być nie do końca efektywne. Rozwiązaniem na te problemy jest skorzystanie z profesjonalnej firmy świadczącej usługi osuszania mieszkań. Prowadzone czynności znajdują swoje zastosowanie nie tylko w chwili wykrycia wad po wykończeniu mieszkania. Świadczone usługi mogą być prowadzone także w przypadku jego zalania.

Pozbądź się wilgociPowódź u sąsiada, uszkodzona rura czy też nadmierne opady deszczu – jest wiele przyczyn zalania mieszkań, które prowadzą do konieczności skorzystania z usług osuszania. W takim przypadku należy działać szybko i profesjonalnie. Samo usunięcie wilgoci z powietrza nic nie da, jeśli mokre pozostaną podłoga, ściany lub sufit. Pozostawienie ich do samodzielnego wyschnięcia może prowadzić do powstania wad konstrukcyjnych, które ujawnić się mogą nawet po kilku latach.

Wilgoć wewnątrz mieszkania jest nie tylko niekomfortowa, ale także niebezpieczna. Może prowadzić do nieprzyjemnych zapachów, jak również do powstania pleśni i grzybów. Są one bardzo niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców, dlatego warto je usunąć, a całe mieszkanie zabezpieczyć przed ich nawrotem. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych usług osuszania mieszkań.

Osuszanie po zalaniu WarszawaProces obejmujący osuszanie po zalaniu w Warszawie rozpoczyna się od dokładnego pomiaru wilgotności wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu możliwe będzie określenie, z jakich technologii oraz z jakich urządzeń należy skorzystać, by sprawnie i efektywnie przywrócić optymalne parametry w środku mieszkania. W zależności od rodzaju zalania jest dobierana metoda osuszania. Zalane mieszkanie, w którym woda dostała się pod strefy izolacji wymaga innej metody niż np. osuszanie wilgotnych tynków przed malowaniem w nowym mieszkaniu.

Postaw na sprawdzone rozwiązaniaWybierając firmę zajmującą się osuszaniem budynków po zalaniach warto zwrócić uwagę nie tylko na posiadane maszyny, ale również na stosowane technologie. Wybór różnych technik osuszania: kondensacyjnego, adsorpcyjnego, stref izolacji (podposadzkowego) pozwala na uzyskanie najlepszych efektów wykonywanych prac.

Najczęściej się zdarza, że wilgoć pojawia się na ścianach. W takiej sytuacji podstawową czynnością, jaką zazwyczaj robią mieszkańcy jest usunięcie jej z powierzchni. To jednak nie rozwiązuje problemu, gdyż największe spustoszenia może ona siać wewnątrz ścian, nawet pod tynkiem. Między innymi dlatego warto postawić na fachowców w branży i zlecić osuszanie mieszkań po zalaniu profesjonalnej firmie.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama