Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Cugym w przeszłość - Warszawiaku, poznaj Śląsk

Cugym w przeszłość - Warszawiaku, poznaj Śląsk

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
WARSZAWIACY W PRZESZŁOŚĆ ŚLŌNSKŎ ODMĘTY
WEZNIE WASZ NASZ CUG ZAKLYNTY

W dzisiejszych czasach coraz powszechniejszym problemem jest zanikanie świadomości regionalnej. Ludzie coraz mniej utożsamiają się z miejscem, z którego pochodzą.

W odpowiedzi na problem reagują organizatorki projektu “Cugym w przeszłość”. Pomysłodawczynie - Zuzia, Paulina i Laura - są uczennicami IV Liceum Ogólnokształcącego im Gen. Stanisława Maczka w Katowicach. Chcąc rozszerzyć świadomość społeczeństwa na temat piękna swojego regionu, założyły profile w mediach społecznościowych oraz zaczęły nagrywać podcast o kulturze i historii Śląska, który można znaleźć na platformie Spotify.

Celem akcji jest “zarażenie” ludzi z całej Polski śląskością. Organizatorki pragną reagować na zanikającą wagę przynależności etnicznej. Pragną pokazać, że nie należy się wstydzić swojego pochodzenia. W swoich przekazach zachęcają Polaków do internetowego odkrycia Śląska i do odwiedzenia go na żywo.

Licealistki polecają wsłuchać się w krótkie opowieści o Śląsku i zatracić się w wyjątkowości tego regionu. W kilkunastu odcinkach podcastu można poznać śląskich artystów i rzemieślników, zbliżyć się do kultury regionu i zagłębić się w jego historyczne odmęty oraz przyuważyć codzienne realia życia na Śląsku.

Zapraszamy Warszawiaków do śledzenia działań akcji Cugym w przeszłość:
Instagram projektu
Fanpage projektu
Podcast na Spotify
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę