Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty programowania Rails Girls Warsaw

Warsztaty programowania Rails Girls Warsaw

reklama
11 i 12 czerwca 2016 roku, po raz piąty w Warszawie, odbędą się warsztaty programowania Rails Girls. W wydarzeniu non-profit weźmie udział ok. 45 kobiet i dziewczyn, które uczyć się będą podstaw programowania i stworzą swoją pierwszą aplikację webową. Poza warsztatami stacjonarnymi planowany jest również webinar dla ok 500 osób.

Rails Girls to inicjatywa zapoczątkowana w Finlandii i wspierana przez wolontariuszy na całym świecie. Jest to odpowiedź na potrzebę nieformalnej edukacji kobiet w zakresie nowych technologii. Idea szybko rozprzestrzeniła się i dotarła na 6 kontynentów. W Polsce warsztaty odbywają się już w 9 miastach.

Dla kogo są warsztaty?
Dla wszystkich kobiet, które chcą zrobić pierwszy krok w świat programowania - nie ma ograniczeń technicznych, nie wymagamy żadnych umiejętności programistycznych. Warsztaty prowadzone są w języku polskim, a jedyny warunek to taki, żeby przyjść z własnym laptopem.

Na czym polegają warsztaty?
Programowanie - W czasie warsztatów uczestniczki zostają przeprowadzone przez proces projektowania i tworzenia aplikacji przy użyciu technologii Ruby On Rails.
Rozmowa z doświadczonymi coachami - Warsztaty prowadzone są w małych grupach przez kompetentnych ekspertów na co dzień zajmujących się programowaniem.
Lightning talks - Zaproszeni przez organizatorów goście w specjalnie zaplanowanym czasie wolnym od nauki programowania opowiadają o swoich doświadczeniach, udzielają wskazówek, inspirują do działania.
Wspólna nauka i networking - Warsztaty to doskonała okazja do poznania innych kobiet zafascynowanych technologią i zapoczątkowania wspólnych projektów.

Rejestracja na piątą edycję Rails Girls Warsaw trwa od 16 do 30 maja. Liczba miejsc jest ograniczona!

Strona wydarzenia: railsgirls.com/warsaw

Facebook: facebook.com/RailsGirlsWarsaw

Sponsorami wydarzenia są: Daftcode, iRonin, Rebased, a także codequest, EL Passion i GitLab
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama