Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Praska Akademia Nowych Mediów - bezpłatny kurs nowoczesnego dziennikarstwa

Praska Akademia Nowych Mediów - bezpłatny kurs nowoczesnego dziennikarstwa

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Licealisto, Gimnazjalisto z Warszawy!

Zapraszamy Cię na profesjonalny i bezpłatny kurs nowoczesnego dziennikarstwa, z wykorzystaniem technik współczesnego przekazu i produkcji telewizyjnej, prowadzony przez doświadczonych ludzi mediów!

Jak się zapisać?
1. Dołącz do wydarzenia na Facebooku pod adresem: http://www.bit.ly/akademia_mediow
2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (http://www.bit.ly/zgłoszenie_PANM);
3. Poczekaj na przesłanie potwierdzenia zapisu, a następnie wydrukuj i daj rodzicom/opiekunom do podpisania dokumenty, które dostaniesz w załączniku;
4. Skan podpisanego przez rodzica/opiekuna zgłoszenia, prześlij na adres: [email protected]

Przekażemy Ci podstawowe umiejętności dziennikarsko-reporterskie oraz przygotujemy do realizacji filmowych materiałów informacyjno-publicystycznych. Tak przygotowany rozpoczniesz podbój nowoczesnych serwisów informacyjnych, będziesz też mógł zostać samodzielnym publicystą, np. za pośrednictwem platformy YouTube. Dla zainteresowanych mamy wyjątkowy bonus: praktyki w warszawskich mediach (telewizji, radiu, kanałach internetowych).
Postaramy się rozwinąć Twoje umiejętności korzystania z ogólnie dostępnych urządzeń elektronicznych, których możliwości pozwalają na prawidłowe przygotowanie materiału np. na bloga lub vloga

Podczas kursu zapoznasz się z najnowszymi trendami nowoczesnego dziennikarstwa, m.in. jak wykonuje się materiały publicystyczne techniką MoJo - przy użyciu smartfonów.

Dlaczego to robimy?
Chcemy Ci przekazać jak najwięcej wiedzy w zakresie nowych mediów i technik realizacji materiałów informacyjnych. Chcemy też ukazać, jak wielki wpływ na rzeczywistość oraz sposób jej podania i odbioru możesz mieć Ty sam, przy pomocy technik dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Na czym będziesz pracował?
Do Twojej dyspozycji oddajemy profesjonalnie wyposażone studio telewizyjne, podstawowe narzędzie pracy - smartphony oraz salę wykładowo-komputerową wyposażoną w 7 zestawów do obróbki i montażu nakręconych materiałów- komputerów IMAC. Będziesz pracował na platformie APPLE – standardzie pracy współczesnych mediów. Podczas zajęć będziesz miał do dyspozycji również telefon Iphone. Studio telewizyjne, z którego będziecie mogli skorzystać, składa się z liveroomu oraz pomieszczenia realizatorskiego. Na wyposażeniu mamy trzy kamery studyjne Blackmagic, dedykowany mikser obrazu z systemem podglądu i odsłuchem dźwięku, pełny zestaw świateł w systemie zawieszenia lamp, stanowisko green screen, a także aneks kuchenny do produkcji programów kulinarnych.

Startujemy już 1 lipca 2016!
Na cztery tygodnie lipca przewidzieliśmy łącznie 80 godzin wykładów połączonych z warsztatami oraz zajęć praktycznych – w terenie.
Kurs przeprowadzimy w dwóch terminach (01.07 - 17.07.2016 i 18.07 - 31.07.2016), w każdej turze będzie mogło wziąć udział tylko jedenastu chętnych.

Zajęcia wykładowe i warsztaty stacjonarne będą odbywać się w siedzibie Stowarzyszenie Monopol Warszawski na warszawskiej Pradze Północ (Markowska 20/1) oraz w TV Młodzieżowa, studiu telewizyjnym, przy ul. Starej 4. Zajęcia praktyczne w terenie będą odbywać się na warszawskich ulicach oraz w innych, ogólnodostępnych miejscach publicznych.

Dla niezdecydowanych przewidzieliśmy krótkie spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 22 czerwca 2016 roku o godz. 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Monopol Warszawski, przy ul. Markowskiej 20/1.

Uczestnictwo jest BEZPŁATNE.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę