Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Lato w Mieście 2016

Lato w Mieście 2016

reklama
fb tt w msg wa tm em cp
Wakacyjne placówki edukacyjne

W tym roku, w 132 wakacyjnych placówkach edukacyjnych - WPE przygotowano miejsca dla ponad 14 tysięcy dzieci. Wakacyjne placówki w większości znajdować się będą w szkołach podstawowych. Zapewnią one opiekę nad najmłodszymi, którzy będą przyprowadzani i odbierani przez opiekunów, przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7.00-8.00 aż do 16.00-17.00.

WPE organizować będą m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne, teatralne; jak też aktywności poza placówką - wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. Udział we wszystkich tych aktywnościach jest bezpłatny.

Podobnie jak w latach ubiegłych od uczestników pobierana jest jedynie opłata za wyżywienie, wynosi ona 7 zł za dwa posiłki dziennie, w tym jeden ciepły. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat za posiłki w wakacyjnych placówkach edukacyjnych na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły.

Wakacyjne placówki edukacyjne dla dzieci niepełnosprawnych

Dzieci niepełnosprawne intelektualnie będą mogły korzystać z 7 placówek zorganizowanych w szkołach specjalnych. Biuro Edukacji Urzędu Miasta przygotowało miejsca dla około 300uczniów.

Wakacyjne zajęcia specjalistyczne

Z 711 różnorodnych zajęć i warsztatów organizowanych w szkołach, bibliotekach, domach kultury będą mogły korzystać zorganizowane grupy oraz uczestnicy indywidualni. W tej liczbie nie zawierają się zajęcia sportowe organizowane w dzielnicowych i miejskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji. Zajęcia specjalistyczne przygotowane są dla około 3 tysięcy uczniów.

Nie zabraknie imprez, zawodów, turniejów, konkursów i gier rekreacyjno-sportowych, z których skorzystać mogą uczestnicy programu z WPE i uczestnicy indywidualni (liczba miejsc, z uwagi na charakter imprez może być ograniczona).

Szczegóły i wykaz placówek znajdziesz na stronie: www.lato.warszawa.pl.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę