Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawska Strefa Rodziny

Warszawska Strefa Rodziny

reklama
Już czwarty rok z rzędu w wakacyjne weekendy na Pradze-Północ i na Nowym Mieście działać będzie Warszawska Strefa Rodziny. Plenerowe gry, zabawy i animacje zapewnią małym i dużym moc atrakcji. Nowością będzie zabytkowy autobus z przewodnikiem, który przewiezie wszystkich chętnych na prawą stronę Wisły.

Biuro Pomocy i Projektów Społecznych oraz Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” zapraszają rodziców z dziećmi do lat 10 do udziału w Warszawskiej Strefie Rodziny. Warszawska Strefa Rodziny funkcjonuje w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę od 25 czerwca do 28 sierpnia od godziny 11.00 do 18.00 przy Ognisku „Praga” przy ul. Środkowej 9.

Na gości czeka bogaty program podzielony na 3 strefy:

Strefa Aktywności to zabawy na trampolinie, warsztaty plastyczne, możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego i rozegrania rodzinnych zawodów piłki nożnej, siatkówki czy badmingtona oraz kolorowy plac zabaw,
Strefa Malucha to miejsce z zabawami i zabawkami edukacyjnymi dla młodszych dzieci z rodzicami,
Strefa Relaksu to przestrzeń do wspólnego leżakowania, leżenia na kocach i potyczek rodzinnych w grach stolikowych.
W tym roku na uczestników czekają aż dwie nowości.

Lokalne organizacje pozarządowe przygotują atrakcyjne warsztaty kulinarne: „Kreatywna lodówka” i „Kreatywna kuchnia”.

Druga to rodzinna przejażdżka zabytkowym autobusem „ogórkiem” na prawy brzeg Wisły. Autobus WSR wyruszać będzie z przystanku Bielańska 01 (za błękitnym wieżowcem przy pl. Bankowym), a zakończy swoją trasę na ul. Środkowej 9. W czasie podróży pasażerowie będą wspólnie z przewodnikiem odkrywać fascynującą historię Pragi. Odwiedzą m.in. Fabrykę Wedla, SOHO FACTORY i dawną fabrykę wódki „Koneser”. Godziny odjazdu autobusu zaplanowane są na 11.00, 13.00 i 15.00. Podczas każdego kursu na pokład zabierze ok. 40 pasażerów – rodziny z dziećmi. Przejazd planowany jest tylko w jedną stronę – na Pragę. Rezerwacja biletów odbywać się będzie na stronie internetowej centrumwspieraniarodzin.pl.

Celem wakacyjnych spotkań jest integracja rodzin przez wspólną zabawę i działania animacyjne. Udział we wszystkich zajęciach organizowanych w ramach projektu jest bezpłatny. Rok rocznie Warszawską Strefę Rodziny działającą w ramach programu „Rodzina” m.st. Warszawy odwiedza łącznie ok. 15 000 osób.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱