Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Art Generacje - rekrutacja do III edycji międzypokoleniowego projektu teatralnego

Art Generacje - rekrutacja do III edycji międzypokoleniowego projektu teatralnego

reklama
Ruszyła rekrutacja uczestników Art Generacji skierowana do dwóch grup wiekowych: Młodzieży (15-35 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Tematem przewodnim warsztatów będzie CZAS. Ich organizatorem jest Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury.

W III edycji Art Generacji Drama Way zaprasza obie grupy wiekowe do wspólnego rozwijania umiejętności i talentów artystycznych. Wykorzystywana w projekcie metoda pracy Teatru ze Społecznością sprawia, że spektakl, który jest wynikiem procesu twórczego uczestników , stanowi w pełni efekt ich pracy własnej.
Podstawą współpracy będą historie i refleksje, jakimi zechcą podzielić się uczestnicy. Inspiracją rozważań warsztatowych będzie temat tego, co w życiu uważamy za najważniejsze, skąd czerpiemy nadzieje i siły do walki z czasem i przemijaniem.

Udział w projekcie nie wymaga doświadczenia scenicznego, artystycznego. Warsztaty poprowadzą doświadczeni instruktorzy związani z Fundacją Edukacji i Kultury Drama Way, dla których praca w środowisku międzypokoleniowym to codzienność. Znają oni specyfikę grup, potrafią zapobiegać wszelkim trudnościom realizacyjnym, dbając o wytworzenie bezpiecznej i serdecznej atmosfery.

Na projekt składają się:

WARSZTATY - 8 spotkań (raz w tygodniu, od początku października do połowy grudnia). Ich głównym celem będzie zintegrowanie Młodzieży i Dojrzałej Młodzieży oraz pobudzenie wyobraźni, kreatywności i koncentracji. Warsztaty będą też okazją do zebrania opowieści, które będą stanowić późniejszą podstawę stworzenia spektaklu. Finałem tej części będzie Wernisaż Portretów
i Opowieści. Każdemu z uczestników projektu wykonane zostanie zdjęcie, do którego następnie dobierze on jedną ze swych opowieści dotyczących czasu i przemijania.

PRACA NAD SPEKTAKLEM - w ciągu 84 godzin pracy z reżyserem grupa przygotuje spektakl
"od podstaw", samodzielnie tworząc scenariusz, kostiumy, scenografię, oprawę muzyczną. Premiera jest planowana na przełom marca i kwietnia.

Rekrutacja dla obu grup wiekowych trwa do końca września 2015 r. Zgłoszenia przyjmuje Koordynatorka Projektu Zuzanna Prusińska - zuzanna.prusinska@dramaway.pl, tel. 793 571 652.
Pierwsze spotkanie uczestników planujemy w październiku.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji o projekcie: www.fundacja.dramaway.pl, https://www.facebook.com/events/110921449245259/
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama