Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Mural na Brackiej nabrał kolorów

Mural na Brackiej nabrał kolorów

reklama
Królewskie Niefiltrowane zainspirowało powstanie muralu, który zmieniał się na oczach przechodniów

Ogromny mural, inspirowany starym zdjęciem Warszawy, który powstał na ścianie Domu Braci Jabłkowskich w lipcu 2016 r., po kilku dniach prac na rusztowaniach, pokazał się w zaskakująco nowej odsłonie. Czarno-biały obraz z lat 60-tych nabrał kolorów i pokazał współczesną, pełną życia stolicę. Pomysłodawcą projektu było Królewskie Niefiltrowane – wariant regionalnego piwa Królewskie, inspirowany smakiem dawnej Warszawy.

foto

Projekt rozpoczął się na początku lipca. Efektem pracy artystów był znany ze starych filmów, czarno-biały widok z Placu Zamkowego na Trasę WZ. W tamtych czasach po mieście jeździły kultowe dziś „syrenki” i autobusy „ogórki”, a piwo kupowało się we wszechobecnych budkach piwnych.

foto

Dawna Warszawa była przecież źródłem inspiracji dla receptury i opakowania wariantu Królewskie Niefiltrowane – mówi Anna Paciejewska, Kierownik Marki Królewskie – Warzone jak niegdyś i nie poddawane filtracji, zachowuje swój charakterystyczny smak i przywodzi na myśl klimat stolicy sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak zależało nam na tym, aby podkreślić, że związki Królewskiego z Warszawą to dużo więcej, niż tylko tradycja.

foto

Dlatego mural po kilku tygodniach zmienił się, podobnie jak zmienia się stolica. Stary obraz nabrał życia i kolorów znanych z dzisiejszego miasta. Mural na oczach przechodniów ożywił się i przeniósł ich z dawnej Warszawy do dzisiejszego, pełnego życia miasta. W ten symboliczny sposób twórcy podkreślają, że Warszawa idzie z duchem czasu. Tą samą ścieżką podąża też najbardziej warszawska marka piwna, która zainicjowała ten projekt.

foto

Pokazując dwa oblicza tego samego miejsca, Królewskie Niefiltrowane podkreśla bliskość ze stolicą i składa ukłon jej historii. Metamorfoza, która dokonała się na oczach przechodniów, znakomicie wpisuje się atmosferę miasta, które wciąż się zmienia, nie gubiąc nic ze swojej wspaniałej tradycji. Przypomina też o rodowodzie niefiltrowanego wariantu, który powstał z inspiracji wyjątkowym klimatem dawnej Warszawy i pozwala odkryć jeden z jej zapomnianych dziś smaków.

foto

Good Looking Studio był pomysłodawcą i wykonawcą projektu.

Poniżej możesz zobaczyć film prezentujący tworzenie i przemianę muralu:


Królewskie Jasne Pełne to piwo o prawdziwie warszawskich korzeniach i zarazem jedno z najpopularniejszych piw typu lager w mieście. To piwo, które łączy w sobie warszawski charakter i królewski pełny smak. Cenione przez mieszkańców, od zawsze silnie związane z miejscem pochodzenia. Charakteryzuje je wyraźna, zrównoważona goryczka, której dopełnieniem jest złocista barwa. Dostępne w opakowaniach: butelka i puszka 0,5l. i keg 30 l. Królewskie - jedna z najsilniejszych marek regionalnych w kraju wprowadziło nowy wariant: Królewskie Niefiltrowane. Poszerzenie rodziny Królewskiego to ukłon w stronę warszawskich tradycji.

[artykuł reklamowy]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama