Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Podwórkowa Gwiazdka - inicjatywa sąsiedzka

Podwórkowa Gwiazdka - inicjatywa sąsiedzka

reklama
Już na początku listopada rozpoczynamy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia – planujemy zakupy świąteczne, w supermarketach można usłyszeć świąteczne piosenki, a dzieci odliczają dni do Wigilii. Wśród świątecznej bieganiny łatwo jest zapomnieć o tych, których mijamy codziennie, czyli naszych sąsiadów. To oni troszczą się o nasze mieszkanie, kiedy wyjeżdżamy na urlop i dzielą się z nami najważniejszymi informacjami.

„Podwórkowa Gwiazdka” to okazja, aby spędzić trochę więcej czasu z tymi, którzy często mieszkają za ścianą, a w codziennym pośpiechu nie mamy okazji zamienić z nimi nawet słowa. Jest to oddolna inicjatywa sąsiedzka, mająca na celu zintegrowanie środowisk sąsiedzkich – to taka zimowa edycja już dobrze znanego Dnia Sąsiada. Sposób spędzenia tego niezwykłego czasu pozostawiamy do wyboru: czy to będzie wspólna herbata, śpiewanie kolęd czy też dzielenie się świątecznymi wypiekami. Finał akcji przewidziany jest na 10 grudnia.

Aby wziąć udział w Podwórkowej Gwiazdce należy najpierw porozmawiać ze swoimi sąsiadami, czy chcą się przyłączyć do akcji i ustalić formę spędzenia wspólnego czasu. Następnie należy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie tej stronie (klik), abyśmy wiedzieli komu dostarczyć pakiet startowy dla sąsiedztw: płócienną torbę, kartki pocztowe, plakat Podwórkowej Gwiazdki do własnoręcznego wypełnienia oraz foremki do ciasta. Poprzez plakat można poinformować swoich sąsiadów o akcji, a także zmobilizować tych niezdecydowanych.

Doceńmy naszego sąsiada za to, że jest!
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama