Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kluby przyjazne Rodzinom - bezpłatne zajęcia dla dzieci od paru miesięcy do 6 lat oraz ich rodzin

Kluby przyjazne Rodzinom - bezpłatne zajęcia dla dzieci od paru miesięcy do 6 lat oraz ich rodzin

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
„Kluby przyjazne Rodzinom” to oferta bezpłatnych zajęć skierowana do rodzin z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat, zamieszkałych na terenie Dzielnicy Pragi Północ.

„Kluby przyjazne Rodzinom” to miejsce gdzie rodzice mogą przyjść z małymi dziećmi, napić się herbaty z innymi rodzicami, spędzić czas w miłej, przyjaznej atmosferze, podzielić się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami dnia codziennego, zasięgnąć porady specjalistów, skorzystać z infrastruktury przystosowanej do potrzeb maluchów, wspólnie pobawić się, atrakcyjnie spędzić czas poza domem, poznając inne rodziny oraz zapewnić swoim pociechom zrównoważony rozwój.

W klubach będą odbywały się różnego rodzaju zajęcia:

1) Zajęcia muzyczne: polegające na wspólnym śpiewaniu i graniu na instrumentach muzycznych, edukacji muzycznej z zadaniami ruchowymi. Wspomaganie rozwóju muzycznego dziecka już na wczesnym etapie jego życia, co przyczyni się do rozwoju umiejętności płynnego mówienia, poprawnej motoryki, koncentracji oraz pozytywnych relacji społecznych. Część zajęć będzie zawierała elementy muzykoterapii dla dzieci w wieku 2-6 lat.

2) Zajęcia twórcze: cykl zajęć dla rodziców, podczas których będą się uczyć, jak wykonywać zabawki sensoryczne takie, jak: proste maty edukacyjne, książeczki, grzechotki itp., które stymulują zrównoważony rozwój dziecka. Zajęcia będą przeznaczone dla rodziców i dzieci 0-3 i będą dotyczyły kolejno percepcji dotykowej, smakowej, wzrokowej, słuchowej i zapachowej.
Zajęcia plastyczne – wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, wyzwalają jego uczucia i emocje, a także zaspokajają potrzebę ekspresji zarówno u dziecka, jak i dorosłego. Zajęcia plastyczne będą skierowane do dzieci i ich opiekunów.

3) Zajęcia kulinarne: Kreatywna Kuchnia – Kreatywna Kuchnia to cykl czterech warsztatów edukacyjno-kulinarnych, które rozwijają̨ zdrowe nawyki żywieniowe i tworzą̨ więzi rodzinne. Uczestnicy podczas dwu godzinnego warsztatu dowiedzą̨ się̨, co warto jeść́ o danej porze dnia, jakie produkty spożywcze wzmacniają̨ nasze zdrowie. W praktyce będą̨ mogli nauczyć́ się̨ przyrządzania łatwych, tanich, a co najważniejsze zdrowych dań. Program warsztatów jest autorski i opiera się̨ na najnowszych zaleceniach światowych autorytetów w dziedzinie odżywiania, promocji zdrowia oraz medycyny.

4) Zajęcia sportowe

5) Wspólne wyjścia

7) Pomoc specjalistyczna: Dodatkowo oferujemy możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji pedagogicznych, wychowawczych jak również psychologicznych, neurologopedycznych, terapii indywidualnej i par. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach umiejętności wychowawczych oraz z grupach rozwojowych.
Neurologopeda: poniedziałek, godz. 10:00-13:00 (Stowarzyszenie dla Rodzin, ul. Ząbkowska 39/1,2)
Psycholog: czwartek, 15:00-19:00 (Stowarzyszenie dla Rodzin, ul. Ząbkowska 39/1,2) oraz sobota, 13:00-16:00 (Kościół Armii Zbawienia w RP, ul Ząbkowskiej 25/25)

GDZIE: Kluby znajdują się przy następujących Placówkach Wsparcia Dziennego:
- Kościół Armia Zbawienia w Rzeczypospolitej Polskiej przy ul. Ząbkowska 23/25 lok.9 (piątek i sobota 9:30-12:30)
- Klub Alternatywny Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. 11 listopada 17/19 (poniedzialek 9:00-12:00 i środa 10:00-13:00)
- Stowarzyszenie Mierz Wysoko przy ul. Brzeskiej 20 (środa i piątek 10:00-13:00)
- Zespół Stowarzyszenie dla Rodzin przy ul. Ząbkowska 39/1,2 (wtorek i czwartek 10:00-13:00)
- Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci przy ul. Szwedzka 6/82 (wtorek i piątek 10:00-13:00)
- Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Hallera 5/2a (środa i czwartek 10:00-13:00)

INFORMACJE O PROJEKCIE I ZAPISY:
Zasady zgłaszania udziału i informacja o projekcie dostępna pod numerem telefonu: 22 619 42 67, 504 356 899 oraz na stronach : praskieforum.org.pl
Zapisy możliwe są również mailowo: [email protected] lub osobiście w każdym Klubie.
Zapis do jednego Klubu daje możliwość korzystania z oferty pozostałych Klubów.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę