Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Darmowe ładowanie samochodów elektrycznych

Darmowe ładowanie samochodów elektrycznych

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Jak donosi Radio ZET: "6 grudnia w Warszawie zaczęła działać pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych. Z ładowarek skorzystać można na razie w Galerii Mokotów. Przez najbliższe pół roku usługa ta będzie darmowa."

Za inwestycję odpowiada firma Greenway, której przedstawiciele podkreślają nieodwracalność rewolucji ekologicznej i ważną rolę, jaką odgrywają w niej samochody elektryczne. Ich zdaniem projekt budowy całej sieci ładowania może być impulsem do rozwoju rynku zbytu samochodów elektrycznych w Polsce, co w efekcie doprowadzi do częściowej redukcji spalin. Już teraz największe miasta w Polsce bezskutecznie walczą ze smogiem. Zielona rewolucja pomogłaby uczynić ten pojedynek równiejszym. Samochody elektryczne są też cichsze od tradycyjnych, a więc niwelują problem uciążliwego miejskiego zgiełku.
Projekt jest współfinansowany z funduszy europejskich, Zaplanowano go na 2 lata. Docelowo inwestycja ma włączyć Polskę w europejski system sieci ładowania samochodów elektrycznych. Nasz kraj ma okazję przestać być czarną plamą na mapie kontynentalnych powiązań ekologicznych. Przynajmniej w tym zakresie. Projekt obejmie główne korytarze transportowe w Polsce, ze wschodu na zachód i z północy na południe.

Źródło informacji
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę