Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokój Zagadek IPN - DARMOWY ESCAPE ROOM

Pokój Zagadek IPN - DARMOWY ESCAPE ROOM

reklama
Poznaj losy Żołnierzy Niezłomnych w Pokoju Zagadek.
Zapraszamy do edukacyjnego Pokoju Zagadek „Żołnierze Wyklęci” w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek historia” w Warszawie.

W czasie wizyty w pokoju Escape Room zostaniecie przeniesieni do Polski z drugiej połowy lat czterdziestych i jako grupa Żołnierzy Niezłomnych otrzymacie zadanie odbicia więźnia. Podczas zabawy poznacie bohaterów podziemia niepodległościowego oraz realia życia w czasach stalinowskich. Nie musicie mieć żadnej wiedzy, zdobędziecie ją w trakcie gry!
W Pokoju Zagadek poznacie historię z początków Polski Ludowej za pomocą 60 minutowej gry zespołowej typu „real life escape game”. Jest to kolejny pionierski projekt edukacyjny Instytutu, gdyż formuła „pokoju zagadek” nie była jeszcze używana do edukacji historycznej.

„Real Life Escape Game” to rodzaj zespołowej gry przygodowej, odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu (tzw. pokoju zagadek). Gracze, używając rzeczywistych przedmiotów, powinni w określonym czasie odgadnąć tajemnice pokoju. Gra wymaga od uczestników analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów, kreatywności i spostrzegawczości oraz – przede wszystkim – działania zespołowego.
Ta zabawa „zanurza” graczy w realiach zupełnie innych czasów za pomocą scenografii wypełnionej przedmiotami z epoki. Przekazuje wiedzę na wymagający powagi temat na drodze doświadczenia.
Pokój zagadek łączy wykorzystanie artefaktów z szeregiem nowoczesnych technologii i elementów gier komputerowych. W scenografii Escape Room wykorzystano m.in. oryginalne drzwi do celi z więzienia w Pułtusku, rozbitego 25 listopada 1946 r. przez oddział Stanisława Łaneckiego «Przelotnego»”.
Wszystkie zadania wymagają zdobycia konkretnej wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, a tę zdobywa się, badając pomieszczenia „pokoju zagadek” i wykonując kolejne zadania. Taka forma edukacji wykorzystuje zjawisko znane z innych grach edukacyjnych IPN, czyli naukę przez zabawę.

Wstęp do Escape Room IPN jest bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji terminu.

Zapisy w recepcji „Przystanku Historia” ul. Marszałkowska 21/25 w Warszawie lub telefonicznie pod numerem: 22 576 30 04

Godziny rozpoczęcia gry:
pon-pt: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00
sob: 10:00, 12:00

Rozgrywka z omówieniem trwa około 1,5 godziny.
Przyjmowane są grupy od 2 do 5 osób. Minimalny wiek uczestników gry to 12 lat.

Z uwagi na odbywające się na “Przystanku Historia” zajęcia i konferencje nie zawsze jest możliwość oczekiwania na wizytę w Pokoju Zagadek większych grup. Osoby oczekujące zapraszamy do czytelni do stolika z komiksami i innymi publikacjami na temat Żołnierzy Wyklętych.


Realizatorem pokoju jest firma Room Escape.
Marka Room Escape Warszawa® istnieje na rynku od 2013 roku. Na początku świadczyła usługi dla firm, organizując mobilne zabawy real life escape game w dowolnie wybranej lokalizacji. W czerwcu 2014 roku uruchomiła pierwszy lokal Escape Room w Warszawie w Centrum z trzema pokojami zagadek: Piwnica, Laboratorium i Indiana. W sierpniu 2015 roku otworzyła drugi punkt w zabytkowej kamienicy na Pradze z kolejnymi trzema przygodami: Muzeum, Rycerski i Wehikuł Czasu.
Markę Room Escape Warszawa docenili profesjonaliści nominując naszą usługę do nagrody DOBRY WZÓR 2015 oraz do Godła „Teraz Polska” 2016.

Dodatkowych informacji na temat Pokoju Zagadek IPN udziela koordynator projektu:
Karol Madaj tel. 22 581 86 68
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama