Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Weź udział w badaniu i obejrzyj za darmo wystawę "Nowy Świat w Ruchu" w CNK!

Weź udział w badaniu i obejrzyj za darmo wystawę "Nowy Świat w Ruchu" w CNK!

reklama
Centrum Nauki Kopernik to miejsce w swobodnego eksperymentowania. Chcemy dokładniej przyjrzeć się w jaki sposób dzieci uczą się poprzez doświadczenie. Ciekawi nas, jak eksplorują wystawę, co przyciąga ich uwagę i czy zapamiętywanie jest związane z uwagą wzrokową.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie badawczym „Oko w Oko z Kopernikiem” realizowanego wspólnie przez Ośrodek Badań Okulograficznych, Wydział Psychologii Uniwersytetu SWPS oraz Centrum Nauki Kopernik. Jeśli macie Państwo dziecko w wieku 8-12 lat – serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu! Uczestnicy otrzymają darmowe bilety wstępu do Centrum Nauki Kopernik.

Kogo szukamy?
Dzieci w wieku 8-12 lat, uczniów warszawskich szkół. Z powodów technicznych z badania wykluczone są dzieci noszące okulary optyczne.

Kiedy odbędzie się badanie?
11 marca (sobota)
12 marca (niedziela)
19 marca (niedziela)
25 marca (sobota)
26 marca (niedziela)

Na czym polega badanie?
Badanie składać się będzie z dwóch części:
1. zwiedzania wystawy „Nowy Świat w Ruchu”,
2. wykonania zadania na komputerze.

Zwiedzanie wystawy (czas trwania ok. 30 minut)
Podczas wizyty dziecko wraz z rodzicem będzie zwiedzać ekspozycję „Nowy Świat w Ruchu”, która jest częścią stałej wystawy Centrum Nauki Kopernik. Podczas oglądania eksponatów dziecko będzie miało na sobie eye tracker mobilny (Tobii Glasses 2), urządzenie śledzące ruch oka, dzięki któremu dowiemy się na co dziecko patrzy podczas oglądania wystawy. Eye tracker mobilny wygląda jak zwykłe okulary. Wyposażony jest w kamery rejestrujące ruch oka. Urządzenie to jest całkowicie bezpieczne. Niestety, ze względu na konstrukcję eye trackera z badania wykluczone są dzieci noszące okulary optyczne.

Zadanie na komputerze (czas trwania ok. 30 minut)
Po obejrzeniu ekspozycji dziecko zostanie poproszone o przeczytanie krótkich tekstów, wyświetlanych na ekranie komputera. Tym razem również będziemy śledzić ruch oka, wykorzystując eye tracker. Następnie poprosimy dziecko o odpowiedź na kilka pytań na temat tego, co zapamiętało, a rodziców zaprosimy do wypełnienia kwestionariusza.

Po zakończeniu badania rodzic wraz z dzieckiem będzie mógł bezpłatnie kontynuować zwiedzanie w Centrum Nauki Kopernik.

Ważne informacje
Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny. Gwarantujemy, że wszystkie nasze działania będą się odbywać przy ścisłym zachowaniu zasady poufności, obejmującej dane personalne dzieci i ich rodziców. Nagrania z badań bądź indywidualne wyniki zostaną udostępnione jedynie rodzicowi dziecka, na jego życzenie. Udział w badaniu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi obciążeniami dla Państwa oraz dla dziecka. Uzyskane dane będą użyte wyłącznie do celów naukowych, związanych z tematem programu badawczego.

Jak zgłosić się do badania?
Aby wziąć udział w badaniu prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety (kliknij).

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: okowokozkopernikiem@gmail.com
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama