Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer!

Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer!

reklama
Niemapa? Raczej wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście. NIEMAPA pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer.

NIEMAPA Warszawa to ilustrowany przewodnik po mieście przeznaczony dla mieszkańców. Odkrywanie ciekawostek na rodzinnych spacerach, nieoczywiste miejsca, kreatywne zadania i wyzwania a przede wszystkim piękne ilustracje - to specjalność serii NIEMAPA.

Warszawiaków zaprosimy zarówno w miejsca bardzo znane jak i te z dala od turystycznych szlaków miasta stołecznego. Podczas spaceru nad Wisłą proponujemy rejs po rzece, przejażdżkę tunelem Warszawskiego Metra pod rzeką czy wypatrywanie wraku łodzi Bajka. Wraz z Lasami Państwowymi przygotowaliśmy podpowiedź graficzną do rozpoznawania tropów zwierząt na piasku a z firmą KOŁO zadanie z projektowania zgodnego z krajobrazem. Wielu rodziców ucieszy pewnie wycieczka z dziećmi do Centrum Pieniądza NBP, gdzie można spróbować swoich sił w podnoszeniu sztabki złota. Wyjątkowym przeżyciem może być też oglądanie neonów w Soho Factory - w lipcu z NIEMAPĄ wstęp do Muzeum Neonów gratis! Warszawa to również dźwięki - muzyka praskich kapel, brzęczenie pszczół w Jazdowie czy możliwość posłuchania muzyki na wystawie w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. NIEMAPA stara się zwrócić uwagę na charakterystyczne dla Warszawy budynki – Centrum Nauki Kopernik, imponujące kamienice jak siedziba mBanku przy Senatorskiej lub nowoczesny budynek Służewskiego Domu Kultury. Czytelnicy NIEMAPY mogą zrobić sobie bezpłatnie zdjęcie w Instax Store, żeby uwiecznić rodzinne spacery.

“W każdym mieście chcemy zachęcić rodziców do kreatywnych spacerów - jeśli idziemy po raz setny Krakowskim Przedmieściem możemy zagrać z dzieciakami w grę przemycającą dawkę historii miasta, a jeśli mamy iść do parku, to czemu nie zajrzeć na Bródno, do Parku Rzeźb prowadzonego przez MSN?” mówią zgodnie pomysłodawczynie serii NIEMAPA. Monika Szewczyk-Wittek, koordynatorka warszawskiej NIEMAPY dodaje: “Miasto żyje i trzeba mu się stale i uważnie przyglądać, szukać niebanalnych miejsc i inicjatyw - zajrzeć do domków fińskich w Jazdowie, poszukać kamiennego niedźwiedzia z legendy albo śmiale podjąć wyzwanie zdobycia Korony Warszawa.”

Choć NIEMAPA wygląda jak zwykły składany plan to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania – dzieci rysują, projektują i piszą. Wysmakowane ilustracje czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka a dołączona ilustrowana pocztówka z pozdrowieniami z miasta ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi. Jak dotąd powstały NIEMAPY Łódź, Rzeszów, Poznań, Wrocław, Lublin, łódzkie oraz Gdynia - wszystkie można obejrzeć i pobrać bezpłatnie na niemapa.pl.

NIEMAPĘ wymyśliły Mamy Projekt – Małgosia Żmijska, mama Eustachego i Asia Studzińska, mama Poli – a robią ją wspólnie z wydawnictwem Ładne Halo, dumnymi rodzicami Juliana. W 2017 do ekipy dołączyła warszawianka Monika Szewczyk-Wittek, mama Oli. Rysowaniem i projektem graficznym zajmuje się Maciek Blaźniak podczas gdy Asia Guszta koordynuje współpracę. NIEMAPA powstaje w procesie ko-kreacji wspólnie z mieszkańcami, bo oni najlepiej znają swoje miasto.

Dzięki współpracy Partnerów NIEMAPA Warszawa wydrukowana została w ponad 15.000 egzemplarzy i jest dystrybuowana bezpłatnie - przede wszystkim nad Wisłą u plażowych, ale również u Partnerów wydawnictwa, a są nimi: miasto stołeczne Warszawa, Centrum Pieniądza NBP, Fujifilm Instax, KOŁO, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, mBank, Metro Warszawskie Sp. z o.o., Soho Factory oraz Lasy Państwowe - partner serii.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama