Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Warszawa w rozumie - turniej varsavianistyczny DSH

Warszawa w rozumie - turniej varsavianistyczny DSH

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
WARSZAWA W ROZUMIE
2. edycja turnieju varsavianistycznego DSH

Czy Homo Varsoviensis to ty?! Weź udział w turnieju i sprawdź swoją wiedzę o Warszawie. Zwycięzca otrzyma tytuł „Warszawiaka w rozumie” i nagrodę ufundowaną przez Aeroklub Warszawski (lot nad Warszawą). Turniej poprowadzi Janusz Weiss, dziennikarz prowadzący w latach 1996-2005 teleturniej „Miliard w rozumie".

W turnieju w charakterze gości i ekspertów udział wezmą varsavianiści, historycy i autorzy książek o Warszawie, m.in. Beata Chomątowska, Lidia Pańków, Jerzy S. Majewski, Grzegorz Piątek. Nad wszystkim czuwać będzie jury w składzie: Ryszard Mączewski (Fundacja Warszawa1939.pl), Jarosław Zieliński („Stolica”) , Kinga Sochacka (DSH).

Podczas turnieju wykorzystane zostaną archiwalne i współczesne zdjęcia miasta, fragmenty filmów i relacji Archiwum Historii Mówionej. Oprawę muzyczną wydarzeniu zapewnią Warszawiaki – Trupa Teatralna. Usłyszymy piosenki szemrane i zakazane.
Wydarzenie nie jest adresowany do varsavianistów i licencjonowanych przewodników miejskich, tylko do miłośników i pasjonatów historii Warszawy. Udział w turnieju jest bezpłatny.

ELIMINACJE: 9, 10 września, 12.00-18.00, Kawiarnia Karowa 20 w DSH. Zapisy: [email protected] do dnia 7 września. W tytule maila należy wpisać „Warszawa w rozumie - eliminacje”.

Każdy zainteresowany otrzyma serię 60 krótkich zagadek o Warszawie. W ciągu 120 sekund trzeba będzie odpowiedzieć na jak największą ilość pytań. 14 osób, które uzyskają najlepszy wynik zakwalifikuje się do turnieju.

TURNIEJ: 17 września, 12.00-18.00, skwer im ks. Jana Twardowskiego (w razie niepogody – Dom Spotkań z Historią).

Turniej jest rezultatem popularności, jaką od lat cieszą się organizowane przez DSH spotkania, spacery, wystawy i pokazy filmowe poświęcone przedwojennym i powojennym dziejom miasta. Turniej odbędzie się w ramach obchodów Roku Prezydenta Woodrowa Wilsona w Warszawie.

Regulamin turnieju od 30 sierpnia na stronie www.dsh.waw.pl
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę