Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Darmowe zwiedzanie zabytków w Warszawie

Darmowe zwiedzanie zabytków w Warszawie

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Niesłusznie zwiedzanie Warszawy kojarzone jest z drogimi biletami wstępu do muzeów i innych budynków pamięci narodowej. Przykładowo w poniedziałek można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Plakatu w Wilanowie, w czwartek – Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, w sobotę – Muzeum Wojska Polskiego, natomiast w niedzielę – Zamek Królewski i Muzeum Postania Warszawskiego.

Zaplanuj dłuższą wycieczkę do Warszawy


Zwiedzanie Warszawy jest czynnością czasochłonną dlatego też warto zaplanować kilkudniowy pobyt w stolicy i zwiedzić wszystkie ważne zabytki. Można skorzystać z noclegu w hotelu w centrum miasta lub poprosić o nocleg znajomych z Warszawy. Dobrą opcją są również apartamenty do wynajęcia, które są tańszym rozwiązaniem od hotelu, a także zapewniają więcej swobody i prywatności.

Poniedziałek

Poniedziałek za darmo można zwiedzić Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, które znajduje się przy ul. Towarowej 3. Znajdują się w nim kolekcje, pokazujące dzieje kolejnictwa w Polsce i na świecie. W ten dzień tygodnia bezpłatny jest również wstęp do Muzeum Plakatu w Wilanowie przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16. Można w nim podziwiać m.in. wystawę Cypriana Kościelniaka.

Wtorek

We wtorek można udać się na darmowe zwiedzanie stałych wystaw  Muzeum Narodowego w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 3. Wśród nich można wymienić, m.in. Galerię Sztuki Średniowiecznej, Wzornictwa Polskiego oraz Sztuki XX i XXI w. Oprócz tego we wtorek darmowy wstęp dla zwiedzających obowiązuje w Muzeum Karykatury przy Koziej 11. Szczególnie atrakcyjny jest tam wernisaż prac Magdy Wosik – utalentowanej graficzki i ilustratorki.

Czwartek

Czwartek jest idealnym dniem do zwiedzania Warszawy, ponieważ w tym dniu wstęp do wielu muzeów jest bezpłatny. Na tej liście znajduje się:

  • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa przy ul. Szwoleżerów 9,
  • Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Agrykoli 1,
  • Muzeum Łazienki Królewskie przy ul. Agrykoli 1,
  • Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski przy ul. Jazdów 2,
  • Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Freta 5,
  • Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego przy al. Wilanowskiej 204,
  • Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego przy ul. Puławskiej 113a,
  • Muzeum Woli przy ul. Srebrnej 12.

Sobota

W sobotę za darmo można odwiedzić Muzeum Wojska Polskiego, które usytuowane jest przy Alejach Jerozolimskich 3. Znajdują się w nim zbiory, dotyczące wojskowości i dziejów Polski. Oprócz tego w pierwszy dzień weekendu można zwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki przy ul. Wybrzeże Gdańskie 4. Znajdują się w nim stare ubrania sportowe, sprzęty sportowe, a także trofea zasłużonych sportowców i drużyn.

Niedziela

W ostatnim dniu tygodnia za darmo można zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79, Zamek Królewski na Placu Zamkowym 4, a także Muzeum Ziemi PAN, znajdujące się przy al. Na skarpie 20/26.

reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę