Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Gdzie zorganizować przyjęcie rodzinne? Podpowiadamy

Gdzie zorganizować przyjęcie rodzinne? Podpowiadamy

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Chrzciny, imieniny, urodziny, jubileusz czy inne ważne wydarzenie… okazji ku temu, by zorganizować przyjęcie rodzinne, jest bardzo wiele. Każda jest dobrym pretekstem do świętowania w gronie najbliższych. Jeśli i ty myślisz o tym, aby zaprosić swoich bliskich na taką imprezę, wybierz odpowiednie miejsce.

Aby wybrać miejsce na rodzinne przyjęcie, musisz się zastanowić nad kilkoma elementami.
  • Jaki charakter ma impreza? Czy organizujesz kameralne urodziny dziecka, luźne przyjęcie z okazji zdanych egzaminów na studia czy wielką, uroczystą fetę z okazji 50-tej rocznicy ślubu?
  • Ile osób zapraszasz? Od tego m.in. zależy, czy przyjęcie będzie mogło być zorganizowane w domu, czy raczej nie.
  • Czy przyjęcie ma mieć charakter biesiady i zechcesz zamówić pyszne obiady domowe w Warszawie, czy raczej będzie bardziej popołudniowym koktajlem na stojąco, na którym sprawdzi się modne finger food?
Planowanie to absolutna podstawa. A gdy już wiesz, czego mniej więcej oczekujesz, rozważ swoje opcje.

Gdy impreza ma mieć kameralny charakter…


… wówczas jej zorganizowanie w restauracji czy innym lokalu to dobra alternatywa dla przyjęcia domowego. Zdecyduj się na nią, jeżeli nie masz zbyt wiele czasu na dopinanie szczegółów. W lokalu obsługa zatroszczy się zarówno o jedzenie, jak i o dekoracje oraz obsługę gości. Przyjęcie będzie jednak bardziej kosztowne niż wówczas, gdy zdecydujesz się je wyprawić we własnym domu. Pamiętaj, że i w domowych warunkach możesz sobie zaoszczędzić kłopotu z przyrządzaniem jedzenia. Wystarczy, że zamówisz typowy catering czy też obiady domowe. Warszawa i inne miasta w Polsce mają pod tym względem wiele do zaoferowania. A jeżeli zechcesz samodzielnie coś przygotować, dobrym pomysłem będą dania jednogarnkowe – np. takie jak bigos czy gulasz strogonow. Możesz również pomyśleć o sałatkach, niewielkich przekąskach lub… o zamówieniu czegoś na wynos z ulubionego lokalu. Goście będą zachwyceni.

Jeżeli myślisz o dużym przyjęciu…


Gdy w planach masz zaproszenie kilkudziesięciu osób, organizacja przyjęcia w domu niesie za sobą spore ryzyko. Po pierwsze, spędzisz na przygotowaniach do niego wiele dni, a nawet tygodni. Po drugie, praca nie ominie cię również po tym, jak ostatni goście wrócą już do swoich domów. Po trzecie zaś – przyrządzanie jedzenia dla tak dużej liczby osób to ogromne wyzwanie. Zdecydowanie lepiej będzie więc poszukać lokalu i tam się spotkać w tak szerokim gronie.
  • Jeżeli przyjęcie ma mieć bardziej swobodny charakter, może się odbyć np. w lokalu serwującym obiady domowe w Warszawie czy też na przedmieściach. Dobrze sprawdzają się lokale o bardziej rustykalnym lub folklorystycznym klimacie.
  • Gdy myślisz o bardziej eleganckim evencie z pompą, przyjrzyj się ofercie hoteli, a także typowych sal na imprezy – np. tych weselnych.
Latem możesz również pomyśleć o urządzeniu imprezy pod chmurką – np. w dużym ogrodzie. W takim wypadku dobrze będzie jednak, jeżeli zamówisz catering z pełnym wyposażeniem: stołami, krzesłami, a także specjalnymi namiotami na wypadek nagłego pogorszenia się pogody.

Pamiętaj także: gdy organizujesz rodzinną imprezę, ważne jest nie tylko jedzenie i idealna lokalizacja. Kluczowa jest radosna atmosfera. Stworzysz ją, rozsądnie kompletując listę gości i podchodząc do eventu z uśmiechem. Udanej zabawy!
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!