Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nabór na Szkolenia z rzemieślnikami. Ucz się kaletnictwa!

Nabór na Szkolenia z rzemieślnikami. Ucz się kaletnictwa!

reklama
Ruszył nabór na Szkolenie z kaletnikami, Państwem Renatą i Eugeniuszem Dmowskimi. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 3 kwietnia!

„Jestem w skórze urodzona ”- mówi o sobie mistrzyni Renata Dmowska, która posiada 50 lat praktyki zawodowej. Jej doświadczenie wynika z tradycji rodzinnych – ojciec, wujek i dziadek byli prawobrzeżnymi szewcami. Sama zajęła się skórzaną galanterią. W pracowni przy ulicy Grochowskiej 269, którą prowadzi wspólnie z mężem Eugeniuszem, wykonywane są pasy, torby, kosmetyczki, etui, specjalne zamówienia na potrzeby filmów historycznych czy dodatki dla projektantów. Na co dzień większość klientów przychodzi z naprawami np. muzycy Sinfonii Varsovii, przynoszą futerały na instrumenty. Z usług zakładu korzystali m.in. mistrz świata w judo Paweł Nastula i aktorka Laura Łącz. W pracowni Dmowskich przerabiane były buty, w których Agnieszka Grochowska zagrała rolę Danuty Wałęsy w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa”.

Szkolenie odbędzie się w okresie od kwietnia do czerwca 2018 roku w wymiarze 60 godzin. Program szkolenia nastawiony jest na praktyczne poznanie zawodu przez uczestników poprzez przekazanie zanikających umiejętności kaletniczych.

Więcej szczegółów i zapisy na stronie Muzeum Warszawy
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama