Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wkręć się w pomaganie razem ze Złotymi Tarasami

   udostępnij tweetnij wykop
Myślisz, że zbiórka plastikowych nakrętek nikomu nie może pomóc? Sądzisz, że to jedynie wymysł ekologów? A może zbierasz nakrętki, ale nie wiesz gdzie i komu je przekazać? Teraz możesz pomagać niepełnosprawnym dzieciom razem ze Złotymi Tarasami! Wystarczy oddać nakrętki od soków, napojów, butelek, by zdziałać naprawdę wiele i odmienić czyjeś życie.

Złote Tarasy właśnie startują z drugą edycją akcji zbierania nakrętek. Jej celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zbiórka surowca wtórnego. Dziesięć nowych, specjalnie wyprodukowanych pudeł na nakrętki stanęło na trzecim poziomie centrum w części restauracyjnej. Całkowity dochód ze zbiórki nakrętek będzie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.
Jest to proste zadanie, dzięki któremu każdy może w łatwy sposób znacząco wpłynąć na życie innych. – To najprostsza istniejąca forma pomocy. Będąc w Złotych Tarasach, zawsze kiedy odkręcasz butelkę wody lub innego napoju, wrzuć nakrętkę do jednego ze specjalnych pojemników, które stanęły w części restauracyjnej. Zeszłoroczna akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród Klientów centrum, ale i pracowników okolicznych biur, którzy dotychczas zbierali zakrętki, ale nie wiedzieli, gdzie mogą je przekazać. Mamy nadzieję, że również w tym roku uda nam się hojnie wesprzeć podopiecznych fundacji zakrętki.info, która jest partnerem zbiórki. Ten mały gest wystarczy , aby wspomóc dzieci, które znalazły się w potrzebie – mówi Dorota Morawska, Marketing Manager w Złotych Tarasach.

Aby zebrać kilogram nakrętek, należy zgromadzić około 400 sztuk. Średnia cena za kilogram waha się od 0,80 do 1,5 zł., a średni koszt wózka inwalidzkiego to około 10 750 zł. Zakładając, że cena za 1 kilogram nakrętek to 1 złotówka, aby pomóc jednemu niepełnosprawnemu dziecku potrzeba 10 750 kg. nakrętek. Liczy się każda nakrętka, każdy gest wsparcia.
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę