Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na wakacje?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na wakacje?

reklama
Wielkimi krokami zbliża się się wakacyjny sezon. Wielu z nas już z utęsknieniem wyczekuje swoich urlopów. Decyzję gdzie spędzimy ten czas, często podejmujemy ze sporym wyprzedzeniem. Jednak, aby spokojnie i bez większego stresu cieszyć się tymi beztroskimi chwilami, już teraz w odpowiedni sposób zabezpiecz swoje mieszkanie, dlaczego? Ponieważ sezon urlopowy jest idealnym czasem dla złodziei. Sprawdź razem z nami jak to zrobić!

Na co powinni uważać urlopowicze?

Planujesz swój urlop? To razem z listą rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać, warto byłoby sporządzić również wykaz spraw, które należy zrobić, aby nasze mieszkanie lub dom, były w tym czasie bezpieczne. Chyba nikt z nas nie chce, po swoim powrocie, zastać niemiłej niespodzianki, w postaci zalanego mieszkania, czy włamania? Podczas wyjazdu, mamy tylko i wyłącznie wypoczywać, a nie zawracać sobie głowę tym, co pod naszą nieobecność, dzieje się z pustym mieszkaniem.

W tym czasie, uwzględnić musimy różnego rodzaju zdarzenia losowe. Tutaj najwięcej problemów sprawiają awarie instalacji. Dlatego też, zawsze przed opuszczeniem domu, kilka razy sprawdź, czy na pewno dokładnie zakręciłeś główne zawory gazu i wody. Do tego, nigdy nie zapominaj, o wyłączeniu sprzętu AGD i RTV. Na samym końcu zaś, najlepiej jest wykręcić korki, dzięki czemu odetniesz dopływ prądu do mieszkania i tym samym być może uchronisz cały swój dobytek.

Latem liczba włamań wzrasta!

Lato jest okresem kiedy liczba włamań drastycznie wzrasta. Złodzieje wykorzystują dłuższą nieobecność domowników do tego, aby dobrze zorganizować wszystko to, co sobie wcześniej zaplanowali. Nigdy bowiem nie działają oni w pochopny i niezorganizowany sposób, a nawyki swojej ofiary śledzą zazwyczaj już przez dłuższy czas. Ze statystyk wynika, że częściej okradane są mieszkania w wielorodzinnych blokach niż domki jednorodzinne. Do tych pierwszych najczęściej dostają się oni drzwiami, do tych drugich natomiast przez okna.

Co najczęściej kradną złodzieje? Ich łupem pada głównie biżuteria, sprzęt elektroniczny i przechowywana w domu gotówka. Znacznie rzadziej zaś, perfumy ciuchy i mniejsze przedmioty, które nie wydają się im zbyt cenne. W przypadku gdy taka akcja była planowana dłużej, a czasu jest znacznie więcej, zrabowane mogą zostać przedmioty o większych rozmiarach.

O czym pomyśleć przed wakacjami?

W natłoku wielu spraw, które trzeba załatwić przed wakacyjnym wyjazdem, często zdarza się każdemu z nas zapomnieć, o wielu istotnych sprawach. Ale spokojnie, już podpowiadamy co zrobić, aby przygotować mieszkanie lub dom pod swoją, dłuższą nieobecność. Zdecydowanie, na samym początku, daj znać o planowanym wyjeździe, komuś z rodziny lub sąsiadom. Sprawdzą oni pod twoją nieobecność, czy wszystko jest w należytym porządku, a w razie jakichś problemów, szybko o nich poinformują.

W czasi gdy wybierasz termin swojego urlopu, sprawdź również dostępne ubezpieczenia. Bardzo ważna jest tutaj suma pokrywająca wartość wyposażenia, które znajduje się w mieszkaniu, a także zakres wszelkich zdarzeń, które obejmuje ona podczas twojej nieobecności.

Wiele osób, już na samym etapie projektowania, czy wyposażenia domu, decyduje się na dodatkowe zabezpieczenia, w postaci porządnych, wejściowych drzwi z antywłamaniowym atestem, czy też zewnętrznych rolet. Bardzo dobrym pomysłem jest również podpisanie umowy z firmą ochroniarską, koszt tego jest niewysoki, a zyskujesz znacznie większe bezpieczeństwo. Jeśli nie możesz skorzystać z takich usług, lub też sam wolisz zadbać o swoje mienie, to warto samodzielnie zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem?

Mieszkanie lub dom jest miejscem, o które musisz szczególnie dbać w czasie, gdy opuszczasz je na dłużej. Przed różnego rodzaju przykrymi niespodziankami, możesz uchronić je, kupując odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będziesz mieć całkowitą kontrolę nad tym co się w nim dzieje podczas nieobecności. Bardzo szeroki asortyment tego rodzaju produktów znajdziesz na stronie sklepu detektywistycznego AlfaTronik https://www.alfatronik.com.pl/.

Jakie urządzenia mogą okazać się szczególnie przydatne i pomocne? Przede wszystkim monitoring. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco obserwować pomieszczenia znajdujące się w domu i ogródku. Szczególnie polecamy FLIR FX - KAMERA IP Z OŚWIETLACZEM, obraz z kamery przekazywany jest na żywo, a wbudowany oświetlacz podczerwieni umożliwia pracę w ciemności. Aby śledzić, co dzieje się na posesji, wystarczy jedynie dostęp do internetu lub aplikacja na telefonie komórkowym, czy tablecie. Natomiast miniaturową kamerę stożkową HD-B003, możesz ukryć w każdym dowolnym miejscu, a dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości zarejestruje ona nawet najmniejsze szczegóły.

Inną bardzo ciekawą propozycję stanowi Fotopułapka HD TV-68M: GSM z ogniwem słonecznym. Hermetycznie zamknięta kamera, natychmiast wyśle zdjęcia na twój telefon, po wykryciu ruchu na posesji. Znakomicie nadaje się ona do monitoringu działek i ogrodów, podczas nieobecności ich właścicieli.

Nie zwlekaj i już dziś postaw na najlepsze rozwiązania, które zabezpieczą mieszkanie przed wyjazdem na wakacje. Będziesz miał wtedy pewność, że cały twój dobytek jest całkowicie bezpieczny, a ty możesz w pełni cieszyć się wymarzonym urlopem.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich urządzeń, to specjaliści ze sklepu detektywistycznego AlfaTronik z pewnością ci pomogą.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama