Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzeum_polifonie - nabór do projektu

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza mieszkańców Muranowa do udziału w projekcie „Muranów_polifonie”. Interesuje nas, jak mieszkańcy Muranowa mówią o zmianie, jaka zaszła w dzielnicy wraz z pojawieniem się Muzeum. Jak obecność Muzeum zmieniła osobiste doświadczanie Muranowa, jak wpłynęła na tożsamość dzielnicy? Czy wraz z otwarciem Muzeum zostały przywrócone narracje, których w dzielnicy brakowało? Czy Muzeum stało się częścią Muranowa, czy może odbierane jest jako ciało obce?

Na kanwie indywidualnych historii mieszkańców Muranowa i warsztatów opowiadania (oraz słuchania) zostanie przygotowany wykład performatywny na wiele głosów, obejmujący osobiste opowieści muranowian, materiały audio i video. Warsztaty poprowadzą Patrycja Dołowy i Maria Porzyc, zajmujące się performance art, pracą z indywidualnymi narracjami i nowymi mediami.
Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież, osoby dorosłe i seniorów mieszkających na Muranowie, przedstawicieli organizacji muranowskich, przedstawicieli mniejszości. Pokaz finałowy odbędzie się podczas trzydniowego święta „Made in POLIN” (9-11.10.15), nawiązującego do rocznicy otwarcia wystawy stałej Muzeum i odbywającego się w tym roku pod hasłem przewodnim „Podróż przemian”.

Terminy warsztatów:
28.09 – 17.30-20.00
29.09 – 17.30-21.30
30.09 – 17.30-21.30
9.10 – 17.30-21.30
10.10 – 17.30-21.30
Pokaz finałowy: 11.10, g. 13.00

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 23.09.15 na adres echomicka@polin.pl. Można też zgłosić się telefonicznie: tel. +48 22 47 10 354.
W zgłoszeniu prosimy zawrzeć krótką informację o sobie, wiek, jak długo są Państwo mieszkańcami Muranowa, dlaczego chcą Państwo wziąć udział w projekcie.
Serdecznie zapraszamy!


O prowadzących warsztaty:

Patrycja Dołowy – z wykształcenia doktor nauk przyrodniczych. Działaczka społeczna, popularyzatorka wiedzy, artystka multimedialna. Ma na koncie ponad 60 wystaw w Polsce i zagranicą. Od lat pracuje z pamięcią, posługując się historiami mówionymi i performance. Autorka performansów w przestrzeni miejskiej „Widoczki”, sztuk teatralnych, m.in. „Kryjówka/Hideout”, mówiącej o doświadczeniu ukrywania się Żydów podczas II wojny światowej (reż. Paweł Passini, neTTheatre) i „Dziady. Twierdza Brześć” (reż. Paweł Passini, Akademicki Teatr Dramatyczny w Brześciu), wykorzystującej opowieści ludzi z Polesia Białoruskiego. Wiceprezeska Fundacji MaMa, współpracuje stale m. in. z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Centrum Kultury Jidysz.

Maria Porzyc – z wykształcenia projektantka ceramiki, obecnie zajmuje się multimediami. Od 2008 r. współpracuje z neTTheatre i Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea. Autorka, a także realizatorka scenografii multimedialnych do kilkunastu spektakli (m.in. „Turandot”, „Morrison/Śmiercisyn”, „Wanda”, „Bramy raju”, „Kryjówka/Hideout”, „Dziady. Twierdza Brześć” w reżyserii Pawła Passiniego, „Muzg” w reżyserii Tomasza Rodowicza). Pracuje z pamięcią, tworząc performanse oparte na opowiadaniu, prezentowane na festiwalach „Transeuropa” i „33 dni z życia” w Lublinie. Równolegle zajmuje się vj-ingiem. Tworzy wizualizacje na koncertach Chóru Polin i zespołu Tatvamasi.
Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama