Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak wybrać klinikę stomatologiczną w Warszawie?

Jak wybrać klinikę stomatologiczną w Warszawie?

reklama
W Warszawie nie brakuje gabinetów stomatologicznych i klinik dentystycznych. Oferują one usługi z zakresu profilaktyki dentystycznej, leczenia, również z zastosowaniem najnowocześniejszych metod, implanty czy aparaty ortodontyczne. W ogromie ofert przeciętnemu pacjentowi trudno jest się odnaleźć. Jak zatem wybrać najlepszą klinikę stomatologiczną w Warszawie, aby być z niej w pełni zadowolonym?

Preferencje pacjenta

Od określenia własnych potrzeb i oczekiwań powinniśmy rozpocząć etap poszukiwania kliniki stomatologicznej dla nas i naszych najbliższych. Musimy wiedzieć, czego chcemy od potencjalnego dentysty:
  • Czy ma to być kobieta, czy mężczyzna?
  • Czy na wizyty można i trzeba umawiać się z wyprzedzeniem?
  • Czy istnieje możliwość przyjęcia pacjenta z dnia na dzień w podbramkowych sytuacjach?
  • Na jakim osiedlu w Warszawie chcemy „mieć” dentystę?
  • Czy odległość od miejsca zamieszkania do kliniki stomatologicznej robi dla nas jakąkolwiek różnicę?
  • Czy chcemy w jednym miejscu móc leczyć zęby, korzystać z usług protetycznych i ortodoncji?
  • Czy klinika ma być wyposażona w gabinet dla najmłodszych pacjentów?
Jeśli oczekujemy od potencjalnej, wybranej przez nas warszawskiej kliniki dentystycznej kompleksowej obsługi pacjenta, doradztwa z różnych dziedzin stomatologicznych i możliwości wykonania na miejscu badań diagnostycznych, m.in. zdjęć RTG uzębienia, wybierzmy dużą klinikę, która będzie miała to wszystko w swojej ofercie. Klinika stomatologiczna Supradent w Warszawie jest tego najlepszym przykładem. W jednym miejscu można wtedy zadbać we wszechstronny sposób o swoje zęby.

Nowoczesne metody leczenia na pierwszym miejscu

Wiele osób panicznie boi się dentysty, a paraliżujący strach powoduje, że latami odwlekają obowiązkową wizytę w gabinecie stomatologicznym. Rzecz jasna jest to dużym błędem, narażającym ich na rozwój próchnicy, chorób zębów i przyzębia, a nawet na utratę przedwcześnie całego uzębienia.

Dla zniwelowania poczucia strachu przed bólem w trakcie leczenia zębów, warto wybrać taką klinikę, która stosuje nowoczesne sposoby znieczulania pacjenta. Pozwalają one całkowicie wyeliminować dyskomfort i ból. W skrajnych przypadkach zawsze można wybrać leczenie w pełnym znieczuleniu - pod narkozą.

Precyzyjne leczenie zębów jest ważne dla zachowania ich w odpowiedniej kondycji i zdrowiu przez długie lata. Niedoleczony kanałowo (endodontycznie) ząb może dać o sobie znać w krótkim czasie, ze zdwojoną siłą, a kolejne jego otwarcie jest ryzykowne. Dlatego w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych stosuje się do oczyszczania kanałów zębowych. metody komputerowe To tylko jeden z wielu nowatorskich zabiegów stomatologicznych, ułatwiających pracę dentystom.

Podejście do pacjenta

W dobrej klinice stomatologicznej każdy pacjent powinien uzyskać fachową poradę, pomoc i obsługę. Przed rozpoczęciem leczenia i wytyczenia planu postępowania stomatologicznego, odpowiedzialny lekarz powinien przeprowadzić z nim gruntowny wywiad medyczny i dowiedzieć się o ewentualnych chorobach, lekach czy uczuleniach. Pacjent w klinice powinien poczuć się komfortowo, a nie jak przed ważnym egzaminem. Wpływa na to kontakt nie tylko z dentystą, ale i z asystentkami stomatologicznymi, higienistkami czy osobami pracującymi w rejestracji, z którymi pacjent ma pierwszy kontakt w klinice. Dla rodziców z dziećmi kluczowe będzie dobre podejście lekarza do małego pacjenta.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama