Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Winietki – obowiązkowy element każdego przyjęcia!

Winietki – obowiązkowy element każdego przyjęcia!

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Organizujesz przyjęcie na kilkadziesiąt osób i chcesz, aby wszystko przebiegło zgodnie z Twoim planem? Winietki, czyli ozdobne kartki z nazwiskami gości umieszczane na stole, są niezbędne do tego, by do Twojej imprezy nie wkradł się niepotrzebny chaos. Są one wyrazem szacunku dla zaproszonych osób i często stanowią też miłą pamiątkę. O tym, na co zwracać uwagę przy drukowaniu winietek, opowiedzą eksperci z jkbprint.pl.

Pojedyncze czy zbiorowe?

Istnieje wiele sposobów wskazywania gościom miejsc, na których mają usiąść. Możesz zdecydować się na winietki dla pojedynczej osoby lub też wybrać większe egzemplarze, na których będą wypisywane nazwiska wszystkich osób, które zasiądą przy danym stole. Często wykorzystuje się taki zabieg przy ogromnych weselach lub eventach, kiedy to dobiera się ludzi o podobnym statusie lub poziomie znajomości. Przyspieszają one co prawda czas na rozlokowanie gości, jednak mogą mieć oni wrażenie, że nie są traktowani indywidualnie. Drobne winietki z uroczymi lub dopasowanymi do imprezy motywami są bardziej doceniane przez biesiadników.

Płaskie czy składane?

Winietki zazwyczaj występują w dwóch rodzajach: płaskim lub składanym. Płaskie często używane w połączeniu z uchwytem na kartki. Namiotowe z kolei stoją same, więc nie trzeba inwestować w kolejne gadżety, by były funkcjonalne. Jeśli jednak masz czas i budżet na zrobienie czegoś bardziej kreatywnego przy użyciu winietek, to wybór tych płaskich będzie świetnym rozwiązaniem. Unikaj kładzenia ich bezpośrednio na talerzach lub na stole – utrudni to odnajdywanie swojego miejsca przez gości.

Zdobione czy minimalistyczne?

Największe wrażenie robią winietki, które wyglądają tak, jakby zostały wypisane ręcznie. Kaligrafia może być spektakularna, jednak wypełnienie wszystkich kartek byłoby istną katorgą – tym bardziej, jeśli na przyjęciu ma się pojawić kilkaset osób. Specjaliści z jkbprint.pl przypominają, że podobny efekt można uzyskać przy wykorzystaniu unikalnych i dobrze dopasowanych czcionek.

Delikatny kaligraficzny styl sprawdzi się na weselach lub imprezach plenerowych, jednak już na wydarzeniach biznesowych winietki mogą mieć bardziej surowy wygląd. Wyraźne napisy, oszczędna liczba zdobień, wykorzystanie ciemnych kolorów – takie kartki również prezentują się bardzo dobrze i mogą być główną dekoracją na stole.

Zadrukowane czy puste?

Najbardziej problematyczne w drukowaniu winietek jest to, że na każdej z nich znajdują się inne nazwiska. Ogólnodostępne programy wymagają więc ciągłej zmiany tej kluczowej informacji, co w dłuższej perspektywie może być niezwykle nużące. Na jkbprint.pl można zlecić wydrukowanie winiet na podstawie listy gości – dzięki temu trafią do Ciebie piękne karty, które od razu można zabrać na przyjęcie!

Każdy rodzaj winietki znajdziesz w drukarni JKB Print - https://www.jkbprint.pl/winietki.
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę