Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bezpłatne i anonimowe testy w kierunku HIV/HCV w Warszawie

Bezpłatne i anonimowe testy w kierunku HIV/HCV w Warszawie

reklama
Aby wykonać anonimowy i bezpłatny test w kierunku HIV/HCV należy w pierwszej kolejności odbyć rozmowę z doradcą PKD (Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny), który udzieli niezbędnych informacji i odpowie na wszelkie pytania. Badanie nie wymaga wcześniejszej rejestracji!

WARTO WIEDZIEĆ: Aby wykonać test w kierunku HIV nie trzeba mieć skierowania od lekarza, ubezpieczenia czy dowodu osobistego. Klient Punktu Testowania pozostaje przez cały czas anonimowy i ma gwarancję poufności. Wynik badania odbiera się wyłącznie osobiście. Nie udziela się informacji o wynikach telefonicznie czy korespondencyjnie. Wynik testu wydaje doradca, a jego odbiór jest okazją do wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości, upewnienia się co do jego znaczenia. Wynik wydawany jest na podstawie numeru badania i hasła, ustalonego wcześniej przez klienta.

Badanie w kierunku HIV składa się z dwóch elementów: rozmowy z doradcą oraz pobrania niewielkiej ilości krwi przez pielęgniarkę lub pielęgniarza.. Zadaniem doradcy jest udzielenie klientowi rzetelnej informacji na temat ryzyka zakażenia, sposobów jego minimalizacji, ocena ryzyka w odniesieniu do konkretnej sytuacji oraz zapewnienie wsparcia osobie badanej. Wszyscy doradcy pracujący w PKD posiadają certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS (agenda Ministra Zdrowia), zaświadczający o ich gruntownym przygotowaniu do wykonywania tego zawodu oraz odpowiednich kompetencjach. Rozmowa ma charakter poufny i prowadzona jest w przyjaznej dla klienta atmosferze. Osoba zgłaszająca się na badanie nie jest oceniana ani pouczana, a jedynie informowana o możliwych konsekwencjach.

Test w kierunku HIV najlepiej wykonać 12 tygodni od sytuacji, w której mogło dojść do zakażenia. Otrzymany wówczas wynik jest ostateczny, a na jego podstawie można w pełni wykluczyć zakażenie HIV.

W PKD wykonuje się testy przesiewowe , które dają możliwość wykrycia zakażenia już we wczesnej jego fazie (już po pełnych 14 dniach od zakażenia), jednak całkowitą pewność w stosunku do otrzymanego wyniku „ujemnego” (brak zakażenia) można mieć jedynie, gdy badanie zostanie wykonane po tzw. „oknie serologicznym”, czyli po 12 tygodniach od sytuacji ryzykownej.

-----

PUNKTY KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNE gdzie bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania można wykonać testy na HIV:

PKD przy Poradni Specjalistycznej Chmielna Express ul.Chmielna 4, 00 – 020 Warszawa
Godziny otwarcia: poniedziałek 14.30 – 19.30, wtorek 14.30 – 19.30, środa 14.30 – 19.30, czwartek 14.30 – 19.30, piątek 9.30 – 16.30 (w przypadku pobrania krwi do godz. 13.00, możliwy odbiór wyniku tego samego dnia)
Istnieje możliwość wykonania w Poradni szybkich testów, których wynik można odebrać już w 30 minut.

PKD przy Specjalistycznej Przychodni Internistycznej ul.Jagiellońska 34, I piętro, 03-719 Warszawa
Godziny otwarcia: poniedziałki 16.00-19.00 pokój 202 i 203, czwartki 16.00-19.00 pokój 202 i 105

PKD przy Laboratorium Diagnostyka ul.Jana Pawła II 45A, 01-008 Warszawa
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 16:00 – 20:00

PKD przy Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji ul. Nugat 3, 02 – 776 Warszawa
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 16:00 – 20:00, sobota 10:00 – 14:00

-----
Więcej informacji o badaniach: tutaj
Najbardziej aktualne informacje o wszystkich Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych w Polsce: tutaj
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama