Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza w sezonie zimowym

 Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza w sezonie zimowym

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni (Łazienki Królewskie) to przestrzeń edukacyjna, w której można wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą, zrelaksować się i aktywnie spędzić czas z dzieckiem

W Łazienkach Królewskich przyroda ściśle łączy się z historią i sztuką. Wielu gości odwiedzających Muzeum interesuje się ekologią i tym, co każdy z nas może zrobić, by chronić naturę i zachować dla przyszłych pokoleń takie miejsca, jak Łazienki Królewskie. Centrum Edukacji Ekologicznej jest odpowiedzią na to zainteresowanie.

Mieści się ono w Nowej Palmiarni (mapa) - przeszklonym pawilonie usytuowanym w północno-wschodniej części Łazienek Królewskich, między Koszarami Kantonistów i hipodromem. Składa się z trzech stref: relaksacyjnej z "zieloną biblioteką", pracowni ekologicznej oraz strefy malucha. Całe wnętrze wypełnione jest roślinami z różnych stron świata

💚 STREFA RELAKSACYJNA
Na gości czekają wygodne bujane gniazda, wykonane z bazaltowej skały wulkanicznej. Siedząc w nich, można się zrelaksować i oddać lekturze z "zielonej biblioteki", w której znajdują się opowieści o zwierzętach, poradniki ogrodnicze, pięknie ilustrowane albumy przyrodnicze oraz książki dla dzieci, zachęcające najmłodszych do zainteresowania się otaczającym ich światem. Osoby lubiące aktywne spędzać czas, mogą połączyć czytanie z jazdą na stacjonarnym rowerze i pedałując, ładować telefon w ekologicznej ładowarce.

💚 PRACOWNIA EKOLOGICZNA
To strefa warsztatowa z dwoma dużym stołami do pracy, wyposażona w przystępne dla różnych grup odbiorców materiały i pomoce edukacyjne, które umożliwiają prowadzenie doświadczeń i obserwacji przyrodniczych. Osoby z niepełnosprawnościami skorzystać mogą z nowoczesnych rozwiązań i pomocy, takich jak audiodeskrypcje i mobilne audioguidy.

💚 STREFA MALUCHA
Dywan ze sztucznej trawy, pufy w kształcie pni drzew oraz bujaki z naturalnych tworzyw umożliwiają najmłodszym gościom aktywne spędzanie czasu. Dzieci mogą się też bawić ekologicznymi układankami oraz figurkami ptaków, wykonanymi na wzór skrzydlatych mieszkańców łazienkowskich ogrodów.

👉 UDOGODNIENIA
Do dyspozycji gości są:
🔹 Książki i materiały edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
🔹 Mikroskopy oraz zestawy do sporządzania preparatów;
🔹 Prasy do suszenia roślin;
🔹 Ekologiczna ładowarka rowerowa do urządzeń mobilnych;
🔹 Pojemnik na zużyte baterie, wyposażony w tester baterii;
🔹 Szatnia;
🔹 Toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami;
🔹 Dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi (pętle indukcyjne, zestawy mobilnych audioguidów, audiodeskrypcje).

👉 GODZINY OTWARCIA
W sezonie zimowym (październik-kwiecień) Centrum Edukacji Ekologicznej otwarte jest we wtorki i w czwartki w godz. 10.00-15.00.

👉 WSTĘP
Do Centrum Edukacji Ekologicznej wstęp jest wolny - bezpłatnie korzystać można ze wszystkich trzech stref: relaksacyjnej, pracowni ekologicznej i strefy malucha.

***
Wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Muzeum Łazienki Królewskie sfinansowane zostało ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Infrastruktura Kultury 2018"
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę