Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Naucz się jeździć na nartach na warszawskim stoku!

Naucz się jeździć na nartach na warszawskim stoku!

reklama
Jazda na nartach to przyjemne doznanie, które świetnie łączy ruch na świeżym powietrzu, rywalizację, poprawę kondycji, zacieśnia więzi rodzinne. Lekcje jazdy na nartach to okazja dla dzieci i młodzieży, by doświadczyć pierwszych zjazdów, podszkolić dotychczas nabyte umiejętności i spędzić aktywnie czas. Kursy jazdy na nartach nie muszą jednak zajmować wiele czasu, wiązać się z podróżami w góry i kosztować krocie. Mieszkańcy Warszawy i okolic stolicy mają bowiem do dyspozycji wyjątkowy stok z doświadczonymi instruktorami i zapleczem.

Dlaczego warto jeździć na nartach?


Jazda na nartach to olbrzymia przyjemność, a każdy ruch, który przynosi radość, działa zbawiennie na całe ciało. Na nartach można głębiej oddychać, można spalić zbędne kalorie, zwiększyć siłę mięśni. Nauka jazdy na nartach poprawia koordynacji całego ciała, a ruchy naprzemienne mają potwierdzony naukowo pozytywny wpływ na funkcjonowanie połączeń między półkulami mózgu. Tym samym jazda na nartach może wpływać też na koncentrację i łatwość przyswajania informacji. Ponadto jazda na stoku wymaga uwagi i empatii, zacieśnia więzi w grupie rówieśniczej albo rodzinne. Zimą, kiedy niemożliwa jest regularna jazda na rowerze, granie w piłkę ograniczyć trzeba do sali gimnastycznej, a spacery dzieciom i młodzieży wydają się nudne, para nart, ciepłe ubranie i kask wystarczą, by wyciągnąć je z domu. Nie da się ukryć, że sama nauka jazdy na nartach zabiera trochę czasu. A to też uczy dyscypliny i zachęca do częstego podejmowania prób i wyzwań. Kilka udanych zjazdów wystarczy, by poczuć dumę i pewność siebie. Poza tym jazda na nartach, jak każdy ruch, powoduje wyrzut endorfin. Endorfiny, zwane hormonami szczęścia, poprawiają samopoczucie, zapobiegają chandrze i wahaniom nastrojów, a te dla młodzieży są codziennością. Na nartach dzieci mogą w prosty sposób pozbyć się nadmiaru energii, która w domu kumuluje się i nie ma ujścia. Dbając o dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne dzieci, warto skierować je na kurs jazdy na nartach.

zdjecie

Jak nauczyć się jazdy nartach?


Jazda na nartach wydaje się trudna. Trzeba utrzymać równowagę na dwóch deskach, nauczyć się skrętów i hamowania. Jednocześnie poruszanie się po soku wymaga uwagi i zachowania środków bezpieczeństwa. To do doświadczonych instruktorów należy zadanie nauczenia grupy lub pojedynczego ucznia panowania nad nartami. To oni pilnują prawidłowej postawy, tłumaczą zasady balansowania ciałem, wiedzą najlepiej, jak używać nart, kijków i siły mięśni do kierowania się w odpowiednią stronę, utrzymywania bezpiecznej prędkości i błyskawicznego hamowania przed przeszkodą.

Żaden poradnik online lub instruktaż z książki nie nauczy tak szybko, skutecznie i prawidłowo jazdy na nartach. Instruktor wyłapie błędy i zwróci na nie uwagę, służy radą i czuwa nad bezpieczeństwem uczestników szkolenia, obiektywnie ocenia postępy w nauce i możliwości ucznia do podejmowania kolejnych wyzwań na nartach. Pod czujnym okiem nauczyciela nauka jazdy na nartach odbywa się etapami i jej tempo dostosowane jest do indywidualnych potrzeb uczniów. Jeśli jazdy na nartach uczą się dzieci, potrzebują trenera, który dodatkowo wzbudza zaufanie, ale ma też charyzmę i wiele, wiele empatii. 

zdjecie

Nauka jazdy na nartach w Warszawie


Żeby nauczyć się jeździć na nartach, nie trzeba wyjeżdżać w góry. Można to zrobić w każdą sobotę. Regularne, profesjonalne treningi nie wyczerpują, nie nudzą, zapewniają cotygodniową dawkę ruchu i rozrywki. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą zdecydować się na kurs jazdy na nartach dla dzieci na Górce Szczęśliwickiej. Górka Szczęśliwicka to cały kompleks parkowy, na którym znajduje się stok narciarski, otwarte miejsca dla uprawiania Cross Fit, jest tam zespół basenów, glinianki, rolkowisko i są zielone błonie, ale najważniejszym punktem jest Kopiec Szczęśliwicki o wysokości 152 m n.p.m. Nawet gdy brakuje śniegu, można korzystać z uroków jazdy na nartach. Trasa pokryta jest bowiem specjalną matą, po której można się ślizgać przy temperaturach dodatnich, a przy ujemnych pokryta jest śniegiem naturalnym albo tym z armatek. Stok wyśmienicie nadaje się do pierwszych zjazdów na nartach, dlatego to właśnie tutaj lekcje dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat organizuje Sztorm Grupa - tutaj dowiesz się więcej o nauce jazdy na nartach https://sztormgrupa.pl/index.php/oferta-zimowa/sekcja-narciarska-warszawa/.

zdjecie

Ćwicz w mieście i jedź w góry na narty


Nauka jazdy na nartach na Górce Szczęśliwickiej z instruktorem Sztorm Grupy to nie tylko pierwsza okazja do opanowania nart, ale także sposób na przygotowanie się do wyjazdu w góry. Chociaż jazdy na nartach się nie zapomina, to jednak rozpoczęcie sezonu bywa trudne, zwłaszcza dla mało wyćwiczonych mięśni. Szkoda czasu w górach na pierwsze próby! Zanim wyjedziemy z dziećmi na narty, możemy szlifować ich umiejętności, wzmocnić mięśnie i nabrać pewności siebie na szlaku już w Warszawie. Na kursy jazdy na nartach można wybrać się z dziećmi od piątego roku życia i przygotować je na wspólny wyjazd w Tatry, Karkonosze, Sudety albo w Alpy, wszędzie tam, gdzie na nartach spędza się czas od rana do wieczora. Po sezonie prawdziwi pasjonaci jazdy na nartach znowu mogą szusować w Warszawie, tak długo, jak tylko mają na to ochotę.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama